Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járóka vagy szőnyeg? 8 hónapos...

Járóka vagy szőnyeg? 8 hónapos a baba, miért szorgalmazzák, hogy tegyem járókába? Nem értem. A gyerek a szőnyegen, vagy a parkettán játszik, padlóűtés van. Miért. Minek? Van annak valami haszna, vagy csak annyi, hogy a gyerekedet "jó helyen tudod"?

Figyelt kérdés

Kúszik össze vissza, élvezi, nyugisan jön megy a lakásban. Az anyósom szerint be kellene tennem a járókába, amibe ugye korlátozva lenne. És nem értem, hogy Pl, remek akkor ha már tényleg jön megy a gyerek, neked pedig ki kell menned a postáshoz vagy a kertbe, stb. De ilyenkor minek? Hisz nem tud úgy 1 métert megtenni, hogy Te ne vedd észre. Ő azzal indokolja a járókát, hogy abban fel tud állni ha kapaszkodik.

Na de ki akarja, hgy felálljon, ha fel akar állni akkor fel tud a kanapéba kapaszkodva is, vagy nem? Érvek, ellenérvek?


2012. febr. 17. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt járókánk, pont ezért amit te is írsz. Nem szerettem volna korlátozni.

2 dolog miatt javasolják a járókát:

1-tudjon kapaszkodni, ezzel segítve a felállást

2-nem kóricáljon el, pl.amikor wc-n vagy

Nekem a babám 10hósan elindult kézen fogva 1évesen meg már önállóan ment. Talált mindig kapaszkodót, amin felhúzhatta magát és nem kóricált el :) Vagy jött utánam, vagy az ajtóba beraktam a pihenőszéket, azt meg most sem tudja még átmászni :) 17hós

2012. febr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Felhúzta magát a kanapén, radiátoron, szekrénybe kapaszkodott. Feltalálta magát :)

1.voltam

2012. febr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én szeretem a járókát.Amikor ekkora volt a lányom mint a tied,bár ő ekkor már kapaszkodva lépegetett,de előtte is volt járókánk.Ahogy írtad én biztonságosnak véltem,amíg kiszaladok a postáshoz,lezuhanyzok stb.Az ágyat mi csak alvásra használjuk,abban napközben sose volt.Én is elég szabadon hagytam mindig hogy felfedezze a lakást,utál is a járókában lenni,csak akkor van el ott rövid időre ha nem lát.Viszont nekem jó hogy tudom,biztonságban van ha épp olyan dolgot csinálok.
2012. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igazad van de ugye írod hogy ha majd elkezd haladni akkor bele rakod. hát akkor már nem fogod, mert addigra nem akarja már, mert elszokik töle és nem akar majd benne játszani.


èn úgy csináltam, hogy kb 4 hós korától rendszeresen földön volt, de megcsináltam a járókát jó kis játszónak, és mikor wc-re mentem vagy föztem bele tettem és tök jól elvolt egy félórát. de attól még szinte egésznap a földön volt.


MERT bizony tér kell neki és sokkal jobban ösztönzi a mozgásra, de nekem jó volt néha hogy bele tehettem.


Döntsd el te. Ha elkezd menni már nem akar majd benne lenni.

2012. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát, én max akkor vennék járókát, ha lenne jó nagy hely neki, vennék egy nagy 8szög alakút, betenném a konyhába, és csak akkor tenném oda a babát, ha főzök és olyan, ami veszélyes, pl fröcsögő olaj, nehogy odamásszon pont a tűzhely elé, vagy forró sütőhöz, ilyesmi. De pl szószkevergetéshez túl sok értelme nincs őt korlátozni. Mi úgy alakítottuk ki a játszós szobát, amin 2 gyerek osztozik, hogy semmi kárt nem tehet ott magában. Van egy kicsi alacsony dohányzóasztal, amit az ajtóba teszek, ezen/ezalatt nem tud átmászni, de a nagyobbik gyerek és mi felnőttek, átlépjük. Tehát lányegében a szoba maga a járóka. Szerintem jól csinálod, érdemes a veszélyes helyeket valahogy bababiztossá tenni, wc ajtót csukni, cipőket elpakolni, tisztítószert, ilyesmit, de egyébként hadd menjen :)
2012. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi addig gondolkodtunk a járókán, amíg már nem is kellett :) A fő haszna egyébként, hogy amíg te nem figyelsz rá (főzöl, wc-n vagy... stb.), ne csináljon semmi életveszélyeset, mert hogy jó, hogy most csak kúszik, de később nagyon gyors lesz ám :)

Viszont ilyen helyzetekben én beraktam az ágyába vagy az etetőszékbe.

Kapaszkodni, járni megtanulni természetesen járóka nélkül is fog tudni.

2012. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem is van járókám vettem mert mondták hogy kell:)csak a helyet foglalta, sajnáltam egy ketrecbe berakni a lányom,összecsuktam elraktam ,ha jön a postás vagy nem érek rá 2 percre berakom a kiságyba ha főzök velem van a konyhába és teszem hozzá 1 éves most igy is megtanult felálni járni kapaszkodott butorba ,kanapéba,csak azért írtam hogy a felálás megtanulásához nem kell jároka,szerintem akkor ragd bele ha dolgod van és nemérzed a babát bisztonságba külömben hagyd jönni menni felfedezni hiszen ez az ö dolga most,az anyósod meg ne engedd beleszolni ÉN SEM ENGEDEM:)
2012. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok jo ha van jároka de nem azért hogy nonstop benne legyen a kis drága,csak néha a bisztonság miatt
2012. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mi most költöztünk el a padlófűtéses házunkból,a mostaniban nincs. Vettem is egy járókát. Sajni a nappali,ahol a baba napközben van,közel van a bejárati ajtóhoz,és ha nyílik,az összes hideg a szőnyegre zúdul. Biztonsági és kényelmi okokból vettem a járókát,de amint elkezd kúszni,csak bizonyos esetekben fogom használni,játékidőben mehet amerre lát...:) Még nem kúszik, nem ül, nagyon jókat játszik a járókában,amíg a dolgomat intézem.

7hós baba anyukája

2012. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nàlunk van ès szeretem. Dèlelôtt mindig beleteszem kicsit ez egy önàllò jàtèk idô! Biztonsàgban! Addig elpakolok a reggeli utàn ès max wc vagy postàs :) ès veszem is ki ès jöhet-mehet az egèsz hàzban! Nincs bekorlàtozva de nàlunk sok "veszèlyforràs" van ès mèg egy csèszèt se tudnèk nyugodtan levenni az asztalròl ha nem lenne jàròkànk.
2012. febr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!