Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babát csak hátra...

Újszülött babát csak hátra szabad fektetni a kiságyban vagy lehet hasra is?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 8. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam amióta megszületett,csak hason képes elaludni,most 9hetes múlott.Semmi gond nem volt ezzel,sőt szerintem jobb,mert így nem nyeli vissza a bukást.
2008. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem még a kórházban azt mondták, hogy csak hasra fektessem, Sosem aludt háton, csak a babakocsiban, volt, hogy ott is hasr fordult :)

Jót tesz a csípőjének, jót tesz a hátizmainak, és a fejformájának is :)

Az én védőnőm azért aggódott, hogy nincsen légzésfigyelőnk, és ezért veszélyes a hason altatás. A gyemekorvos viszont kifejezetten azt javasolta, hogy hason altassuk....

úgyhogy nyugodtan!

2008. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Az új trend szerint csak háton szabad altatni,a bölcsöhalál elkerüle´se e´rdekében.az én babám nem is szeret hason lenni.Ö csak a háta´n alszik.A buka´soktól nem kell félni,mert kifolyik oldalt a szájából,ha egyáltalán elöfordul.Pl.növérem kisfia csak hason alszik mióta megszületett.te döntöd el,hogy hogyan altatod.vagyis a babádnak hogyan ke´nyelmesebb.

10 hetes baba anyikája.

2008. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy neki kényelmes, úgy tedd le. A bukást háton fekve sem tudja visszanyelni, mivel a fejét nem tudja még középen tartani. De ő jelzi majd, hogy hogy kényelmes neki. Az én fiam utál hason lenni, el sem aludna úgy. Most öt hónapos, egy ideje onnan tudom, hogy álmos, hogy beteszem az ágyba és ha az oldalára fordul, akkor tudom, hogy aludni akar.
2008. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. ápr. 8. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
A koraszülötteket nem javasolják hason, mert a bölcsőhalál kockázata náluk nagyobb. De az enyémek is hason alszanak kezdettől, másképp nem megy nekik.
2008. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szeritnem úgy alszik "kényelmesen", ahogy megszokja. Ha kezdettől hason rakod le, nem fog akarni háton feküdni, de hamarabb megtanulja kinyomni magát, felemelni a fejét, és forgolódni.

Odabenn nem kellett neki sima felületen kiterítve lennie, mindenképpen furcsa neki a kiságy a mama pocakja után, azt fogja megszokni ahogyan többet van lerakva.

Ha háton altatod, akkor később valószínüleg nehezen fogod hasratenni akár a földre, akár a kiságyába később :)

Ha tartasz a bölcsőhaláltól, akkor vegyél légzésfigyelőt. De szerintem hason érdemes altatni a piciket. nem csak az izmai fejlődnek jobban, meg a csípő izület van a helyén így, hanem hasfájósság is kikerülhető így.

2008. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!