Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktatjátok át a babátok...

Hogy szoktatjátok át a babátokat az ebéd utáni alvásra, ha picin sem aludt fél óránál többet?

Figyelt kérdés
A babám még csak 5 hónapos, de azt hallottam,hogy már érdemes bölcsi előtt rászoktatni az ebéd utáni alvásra,ahogy majd ott fogják csinálni! Eddig is csak fél órákat alszik evés+45 perc játék után.
2009. jún. 5. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én picim 4 hónapos. Mi azt mondhatnám pihenünk ebés után, mert igazán ő sem szeret aludni. Viszont már megszokta, hogy ebédután agyával, a nagy ágyon pihen. Nálunk ez annyit jelent, hogy be van ágyazva csak pléddel betakarózunk és fekszünk, semmi olyat nem csinálunk ami aktív dolog, nézelődünk halkan "beszélgetünk", néha pedig bele is alszik. Nekünk bevált és remélem az oviban, bölcsiben sem lesz gond. Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy konkrétan aludjon, ha épp olyan napja van, de szerintem fontos, hogy tudja pihi idő van amit az ágyban, nyugalomban töltünk. Remélem tudtam segíteni.
2009. jún. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi anyávalt akatram írni.
2009. jún. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám híresen rossz alvó (volt), egészen születésétől kezdve. Általában napközben 3x20-30 percet aludt (csakis babakocsiban hajlandó) + éjszaka is többször ébredt. Ez ugye rendkívül kevés alvás. Sokat sírt, mert fáradt volt, de mindig felébredt ennyi után. Kb 3-4 hete viszont változás történt. Egyre aktívabb, pörög-forog minden irányba, mászik ha kell, ha nem.Szóval úgy vettem észre, ő még aludna, csak valamiért nem tud. Aztán rájöttem, hogy a babakocsiban csak a hátán tud aludni, márpedig ő, mióta forgolódik, az oldalán alszik!! És ahogy nő, úgy zavarja a fény alvás közben.

Tehát egyik nap, déli alvás előtt szépen megetettem, tisztába tettem, lehúztam a redőnyt a szobájában, hogy jó sötét legyen és pár perc ringatás után elaludt a karomban, majd becsempésztem a kiságyába!!

Azóta általában 1,5-2 órát alszik így, de előfordult már 3 óra is!!! Talán mondanom se kell, mintha kicserélték volna...vidám, kiegyensúlyozott baba lett belőle. Este is sokkal jobban alszik, mert már nem szenvedés neki a nappal. Sokszor nagyon mérges vagyok magamra, hogy csak mostanában jöttem rá erre, de legalább rájöttem. Főleg, mert pici korában meg csak babakocsiban volt hajlandó aludni. Szóval, most már rutinná vált a déli szertartás, mikor lesötétítem a szobáját, már tudja, mi következik.

Most 7 hós

2009. jún. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom saját magától szokott rá az ebéd utáni "nagy alvásra". Kisebb korában ő is napközben max. 30-40 perceket aludt. De aztán, egyik napról a másikra kb. 11 hónapos korában ebéd után 1,5-2 órákat alszik! Persze utána délután meg már nem alszik semmi és fürdetésre már nagyon fáradt... viszont azóta az éjszakát is átalussza este 8-tól 6-ig :-)


13 hós baba anyukája

2009. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!