Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és hogyan kezdjem el...

Mikortól és hogyan kezdjem el darabos kajához szoktatni a babám (7,5 hós,6 hósan kezdtük a hozzátáplálást,2 foga van)?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 8-9 hós korában megpróbálhatod. nem biztos, hogy elfogadja. az én fiamnak már egy hónapja próbálom adni, de még mindig öklendezik tőle, ha a pépesbe belekeverem neki. ha külön adok neki falatokat, akkor megeszi szívesen. próbálgasd nyugodtan. igazából kis banánfalatot főtt krumpli darabokat már most is adhatsz a szájába, és meglátod mit kezd vele:-)
2009. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

megpróbálom,köszönöm!

először adjak neki rágósabbakat és utána,ha nem eszi mehet a megszokott pépes?

2009. jún. 7. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

próbálhatod úgy, hogy a pépesbe teszel mondjuk krumplit úgy, hogy kicsit villával összenyomkodod. ez átmeneti. ha a pépes étellel együtt megeszi, akkor szép lassan hagyhatsz egyre nagyobb falatokat neki. ha így nem, akkor külön külön add neki, akár étkezés előtt néhány falatkát, akár csak úgy napközben. én játék közben szoktam leültetni, csak úgy a földön a játékai között, és eszik néhány falatot valamiből, mert nálunk a pépessel együtt nem megy a darabos evés még.

Esetleg adhatsz neki babapiskótát vagy babakekszet, hadd majszolgassa, ismerkedjen a harapással, és nem lesz olyan idegen neki a szilárd kaja.

2009. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat,megpróbálkozom velük! Köszönöm!
2009. jún. 8. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!