Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy csak természetes...

Igaz az, hogy csak természetes talajon egészséges a mezítláb járás, otthon a lakásban nem?

Figyelt kérdés
Másfél éves gyerekem otthon mindig vastag, csúszásgátlós zokniban, vagy tutyiban van, és most megijedtem, hogy ez nem lenne egészséges?
2012. márc. 1. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
hülyeség!! persze homokba lenne a legjobb,na de gondolom nincs homokozó a nappalitok közepén.
2012. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem egészséges, az első válaszadó nem mondta jól. Annyi van a köztudatban, hogy egészséges mezítláb járni...én is ezt tudtam de sajnos probléma van 17 hós kislányom lábával ezért gyakran járunk ortopédiára és rendszeresen gyógytornára. Innen tudom én is ezt... bent, a mesterségesen tökéletesen egyenes talajon nem egészséges, a tutyi meg a bokát sem tartja. Kint viszont tényleg bátran lehet majd mezítláb ha kijön a jóidő. (Az ortopéd doki mindig azt hangoztatja, hogy az a fő, hogy tartsa a cipő/szandi a bokát)
2012. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13 hos lányom bent mindig papucskában van (ortopéd betéttel)
2012. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 14.57-es! Hogy derült ki, hogy baj van a lábával? Mert nekünk a doktornéni (akinek gondolom észre kéne vennie, ha van vmi gond, és továbbküldeni ortopédiára) sosem nézi....?!?!
2012. márc. 1. 21:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Most láttam, hogy kérdeztél...14:57vagyok. Amikor a 3hónapos csípőszűrésen voltunk, akkor vette észre az ortopéd szakorvos. Nem csak a csípőt figyelte, hanem minden porcikáját megnézte. Aztán kellett tornáztatni, írt fel Neki speciális cipőt, később kontrollokra jártunk. Amikor elindult írt fel Neki speciális cipőt, amit cipész készített. Majd később (decben.) kapott újat. Hogy tuti egészséges cipőben legyen. Remélem segítettem. Egyébként a házidoki nem figyeli a lábát, nem tudom mennyire kellene.
2012. márc. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok....14:57es. Aztán el is kell járnunk gyógytornára meg itthon is tornázunk. Ez lemaradt. Ortopédiára kell beutaló, ha aggódsz hogy baj lenne, beszélj a dokival. Talán megnézi a babádat jobban vagy ad is beutalót. Sok sikert,jó babázást :)
2012. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Annó mi is voltunk csípőszűrésen (2x is), nem találtak semmit, bár arra már őszintén szólva nem emlékszem, hogy a talpát nézék-e... :( Na mind1, megnézetem majd a gyerekorvossal.
2012. márc. 10. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok...őszintén szólva én sem emlékeznék ám rá, hogy figyelte-e a talpát ha nem derült volna ki a baj. Nagyon gyorsan átnézik ott a babákat és sokmindenre figyelnek (jó esetben) amit mi észre sem veszünk! Csak még ennyit akartam :)
2012. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két különböző dolog keveredik. 1, mezítláb egyenetlen talajon járni jó a lábnak, mert erősödik. 2, mezítláb bármilyen talajon járva jobb az agynak és az idegpályáknak, mert ingereket kapnak, nem sorvadnak el olyan területek, amik egyébként, ingerületek nélkül elhalnak.


Tehát JOBB a természetes talajon, de a mezítláb járás mindenképp JÓ, ha megfelelő a környezet és nincs sérülésveszély.

2012. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!