Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek tudnia kéne egyedül...

1 évesnek tudnia kéne egyedül megenni egy banánt, kekszet, stb?

Figyelt kérdés
Az enyém nem tud :( Mindig fuldoklás lesz a vége, mert tele tömi az egész száját, nagyot harap és mindig lecsúszik, félrenyel. Hogyan tudom megtanítani neki? Ha én tartom neki akkor is ez a helyzet. Csak úgy tudja megenni, ha kicsi falatokat rakok elé és felcsipegeti.
2012. márc. 6. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Türelem.Nem kell nem kötelező.Ha mindig eröltetnéd és félrenyel fuldoklik eléred nála,hogy féljen enni.Majd egyszer idővel rájön hogyan kell harapni.Az enyém 15 hós és még most vagy 3 napja adtam a kezébe kekszet és picit harap.:)

2012. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1 évesen kezdett kicsit önállóbban enni a lányom, de sokszor kellett még rá nagyon figyelni, mert ugye képes volt félrenyelni.

14 hónaposan meg megfogott egy egész almát, és tök egyedül megette az egészet, a csutkáját meg ügyesen kihagyta. Szóval az egyik napról a másikra úgy csinált, mint egy felnőtt. :)

Szerintem erre meg kell érnie a gyerekeknek, sürgetni sem kell, érezni fogod majd, hogy mikortól lesz ügyesebb. Tanítgatni sem kell, rá fog jönni ő maga a dologra. Kínálgasd, legyél mellette, idővel pedig ügyesebben fog enni.

2012. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy eves a lanyom is, ő egyik napról a másikra kezdett el egyedul enni. De előtte nem lehetett semmit a kezébe adni, mert ő is meg akart fulladni. Szerintem minden gyereknek meg kell érnie erre. Ki előbb, ki később, de mindegyikük megtanulja végül.

A lanyom pl. azóta nem hajlandó semmi pureset megenni. :)

2012. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj gyereke válogatja!

Pl nekem van eg 13hós fiam, ő 10hós kora óta egyedül eszi a banánt kekszet..Bármit amit meg tud fogni.Most kezd próbálkozni a kanállal ill villával való evéssel.

Barátnőm dia és fiam közt 7nap van, öve meg akar mindenen fulladni, legtöbb kaját még turmixolni kell neki.

Viszont barátőm fia kezd beszélni, enyém az anyán és anyaminyamin kívül egy mukkot sem szól.

MInden gyermek másban ügyesebb!

2012. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valóban az enyém másban ügyes, de nagyon :))

És honnan fogom tudni, hogy megérett rá ha sosem adok a kezébe semmit?

2012. márc. 6. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Tedd elé.Úgy,hogy elérje,mondjuk egy száraz zsömlét.Én azzal kezdtem.Levette az asztalról és mivel kemény volt nem tudott belőle nagy részt kiharapni.Csak csócsálta.Aztán mikor a zsömi jól ment egyre több mindent kapott.Ma már nagyon ügyesen eszi a gyümölcsöt is egyedül.

2012. márc. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem írtuk, hogy ne tedd elé. Persze próbálkozhatsz adni neki, és figyeld őt. De amúgy lányom egyik napról a másikra elkezdett a kenyérre mutogatni, mondta keke, és akkortól magától meg is tudta szépen enni a kenyérhéjat. Szóval nála ez volt a jel, hogy kifejezetten ő kérte, akkortól meg is tudta ügyesen enni.
2012. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!