Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sokáig cumisüvegből issza...

Ha sokáig cumisüvegből issza babám a tápszert tényleg rosszak lesznek a fogai? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Most 1,5 éves és szopi helyett szokott át az esti kakaózásra. Tejérzékeny, ezért tápszeres kakaót iszik. De úgy megszerette, hogy meginna belőle 1/2 litert már napközben is. Kicsit aggódok, hogy nem lesz-e baj, hogy ennyit cumisüvegezünk. Ha napközben nem abban kapja, akkor rá sem hederít, inkább egész nap nem iszik, csak egy-két kortyot pohárból.
2012. márc. 6. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is olvastam a dobozon, hogy pohárból kéne innia a tápszert, csak nem tudom hogy kiviteleznénk ezt a mutatványt éjjel, amikor fekve, félálomban nyomja be a tápszert. Én emiatt nem aggódom. Minde este fürdés közben van fogmosás is. Ha elromlik a foga, szerintem nem emiatt fog.
2012. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az osszefugges nalunk de teny hogy sokat cumisuvegeztunk taszert illetve teat is kapott uvegbol. Sajnos rosszak is llettek a fogai, bar biztos van koze hozza az uvegnek mert csak elol a felso negy rossz ami leginkabb hozzaert a cumihoz.

Igy utolag mar tudom, hogy ejjel nem kene uveget adni ha megis akkor csak tiszta vizet. Ejjel lelassul a nyaltermeles emiatt jobban megmaradnak a szajban a fogszuvasodashoz vezeto anyagok.

Most a masodik fiamnal okosabb probalok lenni, mert a dokink szerint azert ez nagyreszt genetika. Egyenlore o csak cicizni hajlando ugyhogy meg nincs gondunk az uveggel es eleve poharazni szoktatom majd.

2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Je es ha ejjel nem iszik elalvas elott mossatok fogat de varjatok meg fel orat ha lehet miutan megitta a kakaot.
2012. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom kb 2 éves koráig itta a tejet cumisüvegből reggel és este. Igaz, napközben a csőrös pohárból ivott folyadékot (víz, gyümölcslé), de a fogai gyönyörűek maradtak. Most 12 éves, a fogorvos mindig megdicséri. A fontos, hogy este legyen fogmosás a cumisüveg után, és reggelig ne is igyon mást, csak esetleg vizet. Fogak szempontjából tehát majdnem mindegy, hogy pohárból kortyolja, vagy a cumisüvegből, hiszen miután megitta a szájában marad a romlandó tej, ha nem mos utána fogat.
2012. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bence_ ***** válasza:

2.5 éves nagyon sokat iszik.

Cukor teszi tönkre a fogát nem a cumisüveg. Nekünk szinte csak vizet iszik így gyönyörűek a fogai.

2012. márc. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én lányaim is abból itták 2 ill. 4 évig. A kisfiam is abból issza 21 hós lesz. Én ezen nem filózok. Szerintem is a cukor teheti tönkre nem az hogy üvegből issza. Baromság. Egyébként egyiknek sem volt rossz foga, sőt szép fogaik voltak.

Nyugodtan add neki üvegből. Örülj, hogy megissza a tápit, hisz abban minden fontos benne van!

2012. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!