Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3540-el született...

Kislányom 3540-el született és 2 hósan már 6200. Mindenki stresszel, hogy mkilyen kövér, még a gyerekorvos is. Tényleg?

Figyelt kérdés
Csak szopizik.
2008. ápr. 11. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én lányom is jó húsban van,de a 6200 talán tényleg kicsit több az átlagnál.Pontosan mennyi idös??

Lehet,hogy a köv.hónapban nem fog hízni,csak nyúlni.

2008. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ne aggodj,En a fiammal ugyan igy voltam.Mindenki okoskodott,hogy tul kover,pedig O is csak szopizott.Nyugi,ettol cak nagyobb es egeszsegesebb baba lesz.4 eves koraig semmilyen betegseget nem kapott el es mar nem is volt tulsolyos sem.Igaz,En bebiuszasra hordtam mar 6 honapos koratol es mindenfele sportra mar 5 eves kortol.Tegnap volt eppen 8 eves es O a legmagasabb az osztalyban es mint irtam mar egyartalan nem tulsulyos.Figyelj oda es biztos nem lesz semmi gond!

Jo babazast!Udv.egy 23 hetes kismami

2008. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Húúúú, tényleg jó nagy baba. Nekem a fiam 4 hónaposan volt ekkora :) Igaz, ő egy fél kilóval kevesebb volt születéskor. De nem kell aggódni, szoptatott babák nem szoktak elhízni. Esetleg arra lehetne figyelni, hogy amikor nem éhes igazából, akkor ne lógjon cicin állandóan, bár tudom, ez neki kellemes, de talán az már kicsit tényleg sok. De lehet, hogy ez nem számít, és tényleg majd nyúlni fog legközelebb.
2008. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9 hetes pontosan.
2008. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam ennyi idősen 8kg volt.3400-al született. Ő is csak szopizott. Viszont ahogy elkezdett mozogni teljesen lelassult a hizás. Utánna volt hónap amikor semmit nem hizott. Most 14 hónapos és egyáltalán nem duci. 11kg.

Ugyhogy ne aggódj.

2008. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Az én fiam élete első hónapjában 2 (!) kilót hízott! Olyan gombóc volt, hogy alig volt nyaka. A gyerekorvosunk hála Istennek szoptatáspárti és képezte is magát ezzel kapcsolatban és ő mondta, hogy anyatejjel egy gyereket túltáplálni, túlhizlalni NEM LEHET! Maximum túletetni lehet, de azt meg úgyis visszabukja. Ezért nekem azt mondta, hogy szoptassam továbbra is igény szerint, ne törődjek az órával és a szopizott mennyiséggel sem. Ha öt perce evett és megint kéri, biztosan kell neki, mert az ő ösztönei még nincsenek elrontva.

Ezeket a gyerekorvosunk mondta, hittem neki :)

Ma a fiam másfél éves, egyáltalán nem kövér, sokat szaladgál, egészséges, mint a makk!

Ne izgulj, ne hallgass másra, csak a saját ösztöneidre! A babád szépen fejlődik, nem kell tőle megvonni az anyatejet, előbb-utóbb le fog lassulni a súlygyarapodása, hidd el!

2008. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Én kiképeztem magam a dokink helyett, én is igény szerint etetem:)
2008. ápr. 11. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem se aggódd túl magad, az biztos nem tesz jót :)

jó tejed van :)

az én fiam sosem volt vékony, és evett mint akit éheztetnek! én 2 hónapos koráig mértem, aztán eldöntöttem amikor másfél hónaposan kb már annyit evett nappal mint nála legalább egy kilóval nagyobb babának kellett volna,hogy nincs több éjszakai szopizás, mert ez nála már csak megszokás lehet, szüksége rá biztos nem volt.

innentől nyugodt éjszakáink voltak, fiami azóta is "vasgyúró" de nem kövér :) ha úgy érzed túl sokat eszik, lehet, hogy ha még éjszaka is szoptatod, azzal te is leállhatsz, általában 2 hónaposan már erre nincs szükségük.

2008. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az éjszakai szopi tudom, hogy nagyon fontos. Azt tuti nem hagyom abba, de azért köszi.
2008. ápr. 12. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!