Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napos baba milyen tápszert...

4 napos baba milyen tápszert kaphat?

Figyelt kérdés
Tegnap ment haza a keresztfiam a korházból.A nővéremnek kevés a teje szegény baba sír ,mert éhes de nem tudjuk jól lakatni csak cukros vízzel.Kicsit sárga és súlya is csak 2700g.Tudtunk szerezni Humana Start tápszert.Az lenne a kérdésem,hogy azt a fajtát kaphatja egy négynapos csecsemő?Sajnos az orvos csak hétfőn tudja megmondani,most nem tudjuk elérni.Kérem aki tudja válaszoljon,mert az én babám 5 hos és csak 1 hónapja tápszeres ezért én sem tudom ennyi 4-5 napos babánál ez hogy működik.
2008. ápr. 12. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A Humana Start tápszert már születéstől kezdve lehet adni neki. De hétfőn mindenképp nézzem meg a gyerekorvos. Ha a baba sárga, akkor itatni is kell sokat (teával). Ha kis súlyú a baba, akkor lehet, hogy írnak fel majd anyatejet receptre.
2008. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Minél többet legyen mellre téve és beindul a tejtermelés.

Sok sikert!!!

2008. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez volt a kérdés.
2008. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. hívd fel az ügyeletet! és kréj orvosi tanácsot.


2. ha sárga, akkor irány vissza a kórház, mert lehet, hogy azért nem eszik, mert "álmos". Nem játék a sárgaság! Elég kicsi a súlya, lehet, hogy korán engedték haza. Nem akarok huhogni, de jobb félni, mint megijedni!!


3. Ne adjatok neki cukros vizet, legyen mellre téve, mert csak attól fog beindulni a tejtermelés! ha tápot adtok neki 4 naposan, akkor búcsút lehet inteni az anyatejes táplálásnak.

2008. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
A Start tápszert csak az orvos írhatja fel, ezért feltétlen keressétek fel, ő dönti el, milyet adhattok neki. Próbálkozzatok a védőnőnél, hátha tud segíteni. A cukros vizet szerintem mellőzzétek, inkább próbálkozzatok a teával, pl. kamillatea.
2008. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én bevinném az ügyeletre, mert nekünk is sárga volt a babánk, és borzasztóan aluszékony, ezért nem is evett, mi is négy naposan vittük be (egy napot voltunk otthon a két kórház közt) és már ki volt száradva. :(

Ő 2500 gramm volt.

A Heim Pálban nagyon lelkiismeretesek voltak. Nekünk az aluszékonyság miatt a légzésfigyelő is riasztott rengetegszer, tulajdonképpen ezért indultunk, és hál istennek amiatt nem mentünk későn.

A gyerekorvosunk különben aznap volt kint, és az egészből semmit nem vett észre.

Szóval szerintem az a legmegnyugtatóbb, ha látja egy orvos, esetleg vesznek tőle vért és néznek egy billirubin szintet, mert ha az nagyon felszökik, az lehet gáz.

Mi a határán voltunk a vércserének, de megúsztuk, hogy épp időben értünk be.


Szurkolok, hogy minden jó legyen!

2008. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz. Már csak azért is, mert tápszert receptre lehet csak venni! Az én babám négy napos kora óta kap tápszert. (Milupa Milumil HA Start 1-et.)
2008. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom miért nullázod le a választ, ha segítő szándékkal írja az ember. Nem tudom azon kívül milyen tanácsot vársz, hogy menj el orvoshoz vele, ne adj neki cukros vizet? Mindegy, te tudod...

2008. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Én nem pontoztam egy választ sem!!

Megoldodott a probléma addig addia szopizott a pici,míg a végén beindult a tejcsi.Különben a korházba azt mondták amíg nincs elég tej a vízzel potoljuk ki,mert 5napos babának elég 20ml tejcsi annyi meg volt(Szerintem ez butaság)

2008. ápr. 12. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!