Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hat hónaposan kúszik és...

Ha hat hónaposan kúszik és hét hónaposan négykézlábra áll, és próbál felállni, attól nem fogja kihagynia mászást?

Figyelt kérdés
A kúszást és a mászás rendszerint összekeverik.Azt olvastam, hogy a megfelelő agyi fejlődéshez mindkét stádium kell.
2009. jún. 11. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kihagyja. Az én fiam viszont eddig úgy néz ki, hogy kihagyta. 7 hónaposan kezdett kúszni, aztán 9 hónaposan négykézlábra állt, felállt, most 10 hónapos és még nem mászik. Mi elvittük gyógytornászhoz, biztos, ami biztos, ne maradjon ki egy ilyen fontos stádium.
2009. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8hós múlt, 5hósan kúszott, 6hósan felállt, 7hós kora óta négykézláb közlekedik, és már járkál a bútorokba kapaszkodva.

Ő pl. ülni nem akar, ha felültetem eldől, mint az ólajtó vagy azonnal hasra fordul.

Szerintem minden baba a maga ütemében fejlődik.

2009. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő agyi fejlődéshez fontos a kúszás-mászás.Kutatások bizonyították hogy azok között a gyerekek között akik nem másztak nagyobb számban fordultak elő tanulási nehézségek az iskolában(nem oviban).

A mászáshoz mindkét kéz-láb használata kell felváltva egyidőben,ezzel mind2 agyféltekét működésre készteti.(jobb kéz használata pl a bal félteke,és fordítva).Ha nem mászik mielőtt elindul,akkor vigyétek el gyógytornászhoz mert 3 éves korig(de lehet h 4,pontosan nem tudom) fejleszthető ez a finommotorika speciális gyakorlatokkal.Később sajnos már nem.Kisfiam előbb állt mint mászott,viszont sokat kúszott előtt.A mászásra úgy "vettem rá" véletlenül,hogy egy szál pelusban hagytam lekúszni a hideg padlóra.:)egyből felemelte a hasát,és pár nap múlva rájött hogy sokkal gyorsabban és élvezetsebben tud mászva közlekedni:):):)Amúgy előtte csak úgy huppant a hasa a földön!!!Viszont erőltetni nem tudod.A neurológusunk azt mondta azért hagyja ki sok baba a mászást mert sokat vannak kézben,magasban ahonnan mindent látNAK,és már nem érdekes az a mi a földön van.Ezért akarnak felülni,meg állni ahelyett hogy először "HASON FELFEDEZNÉK A VILÁGOT".

2009. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3.HSZ vagyok,egyáltalán nem biztos hogy kihagyja a mászást,de ha mégis akkor mindenképp 3 éves kora körül gyógytornáztassátok:):)Jó babázást!15 hónapos kisfiú anyukája
2009. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem biztos, hogy kihagyja, van még ideje rá. Az én kisfiam 5,5 hónaposan elkezdett sebesen kúszni, rá egy hónapra felállt. És ezt gyakorolta folyton, én is azt hittem, hogy nem fog mászni. És rá 3 hétre mászott, úgyhogy nyugi.
2009. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Igyekszem a földön tartani, de édesanyám folyton dajkálná.
2009. jún. 12. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!