Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom rettentő...

3 hónapos kislányom rettentő keveseket eszik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig is keveset evett,tápszeres,ez most a 4. féle tápink, mivel refluxos volt most gyógy tápszert kap.

Kb. 6x eszik egy nap,jó esetben 100 ml-t. Most 5,1 kg, alig hízik 10 dkg-t hetente.

2. babám,elsővel nem volt ilyen gondom.

Tanácstalan vagyok,minden tapasztalat érdekel.

Köszönöm!


2012. márc. 15. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából pont eleget eszik, heti szinten alsó határ a hízása.

Az én kislányom is hasonlóan eszik, nekem is második baba, de nálunk a nagy is épphogy "meghízta" az elvárhatót. A lányom szintén 3 hónapos, napi 5-6szor eszik kb 140ml-t, és most volt 5460 gr.

Nálunk a dokinéni nem aggódik, úgyhogy már én sem.

Tömni nem tudjuk őket,nem?

2012. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normalisan eszik a babad es a masodik valszoloe is. Az enyem is ennyi idos es 100-150 mili kozt eszik napi 5-6x. O is 5,6 kg. Eddig 2,5 kilot hizott. Ez teljesen jo. Bar o anyatejes, nem tapszeres, de ez mindegy.

En inkabb azt tartom kevesbe normalisnak, amikor egy ekkora gyerekkel megitatnak 200 ml tapszert.

2012. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok ismet. Nekem is masodik baba, elsom fiu, o picit tobbet evett. Nektek nem fiu a masodik? Lehet, hogy ok nagyobb etkuek.
2012. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam, bár az én babàm 3800g-mal született,3400g-mal hoztuk haza, így a 3 hónap alatt összesen 1,7 kg-t hízott csak.

Persze megtömni nem tudom, a 3 évesen sem egy evőbajnok.:)

2012. márc. 15. 15:45
 5/7 A kérdező kommentje:
A nagy fiú, a pici lány.
2012. márc. 15. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Visszanéztem a feljegyzéseimet.:) Az én babám 3 hósan még szopizott, tehát erről nem tudok adatot írni, viszont 4 hónaposan is csak átlag 110-120 ml tápszert ivott, azt is csak napi 5x!

Mindig is "hosszú, vékony" csecsemőnek mondták, és most 11 hónaposan sem egy Michelin-baba:), de nagyon mozgékony, nagyon szépen és gyorsan fejlődik a mozgása, értelmes, kedves kisfiú.:)


Vannak időszakok, amikor majd többet fog enni, és pár nap "dőzsölés" után ismét kevesebbet. Erőltetni tényleg úgysem tudod, bízz a babád ösztöneiben, pontosan tudja ő, hogy mennyire van szüksége a szervezetének, sírni fog, ha éhes!:)

2012. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, 6/6-os vagyok. Még annyit, hogy tényleg nem egy Michelin-baba a kisfiam, de nem is nyiszlett, csupa izom, de tényleg. Elképesztő erők vannak benne, pedig most 11 hónaposan is csak azt mondhatom el, hogy nem egy nagy evő, sokszor egy sima üveg bébiételt sem képes megenni egyszerre (no az is igaz, hogy inkább jönne-menne állandóan, evés helyett is...), mégis elképesztő energiák vannak benne, és csinos kis pocakja is van azért, szóval biztosan nem éhezik.:)

Én már nem teszem magam idegbeteggé, hogy nem eszik sokat (én magam is rossz evő voltam mindig is, magas vékonyabb alkat, de erős immunrendszerű) - úgyhogy ha nem eszik sokat, hát nem erőltetem, megyünk be játszani, majd következő etetéskor biztosan éhesebb lesz.:)

2012. márc. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!