Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisbabám egyre nyűgöse...

6 hetes kisbabám egyre nyűgösebb éjszaka, szopi után nem alszik vissza, nyöszörög, ha el is alszik,20 perc után rögtön visszaébred és kezdődhet az altatás előről. Szinte egész éjjel fent vagyunk. Tudtok még tippeket?

Figyelt kérdés

Nem cseréli fel a nappalt az éjszakával, az biztos. Éjszaka a kezdetektől fogva sötét van és csend, nincs büfi, és peluscsere is csak ha úgyis nagyon ébren van, tehát nincs külső inger, ami felébresztené. Mégis éjszaka szopi után nagy szemekkel nézelődik, aztán tekereg és próbál nyomni, pukizni. Kb 1 órán keresztül próbálom elaltatni, ha le is csukódik a szeme, és megpróbálnám letenni a kezemből, abban a pillanatban kipattan a szeme és kezdhetem előről. Ha el is alszik, 20 perc után visszaébred, és lassan eljön a következő etetés ideje (nappal is elég sűrűn, van hogy 2-2,5 óránként éhezik meg). Biztos, hogy a pocija is bántja, de lehetséges, hogy ennyire, hogy nem tud tőle aludni? Az összes hasfájós "csodaszert" és praktikát (torna, masszázs stb) próbálom, de változást egyelőre nem látok.

Csak anyatejes, és elég nagy tempóban hízik.

Van még ezeken kívül bármi tippetek, vagy csak legyek kitartó, majd kinövi és jobb lesz?


2012. márc. 17. 09:50
 1/9 anonim válasza:
Az en kislanyon ugyanezt csinalta az elso 4 heten, szerencsere nem sirt, csak nyogdecselt, mint aki kinlodik. Szopi utan visszatettem siman a kisagyba. Aztan egyszercsak magatol helyreallt a dolog, 6 hetesen mar vegigaludta az egesz ejszakat.Nekem szerencsem volt, remelem nalatok is ilyen egyszeruen oldodik meg a problema.
2012. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nálunk is vannak ilyen napok, pontosan ugyanígy, ahogy leírod.. amikor egyszerűen nem tudtam rájönni miért sír, ébred meg 20 p-ként a kislányom.

Aztán a védőnő azt mondta, h a fronthatás miatt. Elkezdtem figyelni az ütemét, és valóban.

Ha valamilyen front van (ált. hideg) nagyon nyűgös, nehezebben nyugszik meg és szegény nagyon tud morcogni miatta. Most már tudatosan figyelek erre és próbálok "felkészülni". Remélhetőleg kinövi... bár a környezetemben mindenki azt mondja, h ez csak átmeneti.

2012. márc. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 3 hónapban volt ilyen, éjjel többször kelt, és altatgatni kellett...hasfájás, fronthatás volt az oka általában. A hasfájásnak vége lett 3 hónapos kor körül, az megváltás volt:) Most 4 hónapos, éjjel nincs gond a visszaalvással, csak az esti lefekvés okoz nagy gondokat...mindig van valami:)Kitartás, biztos hogy jobb lesz!
2012. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor bízom benne, hogy nálunk is javul majd a helyzet idővel :)
2012. márc. 17. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól értelmeztem, hogy az esti szopinál nem büfizik? Én bizony mindig megbüfiztettem a fiam, éjjel is, mert ő is nagyon hasfájós volt. Ennek ellenére visszaaludt. Szerintem próbálj meg büfiztetni, mert ha levegőt nyel, akkor az bizony feszíti a kis pociját, amire valóban fel fog ébredni.
2012. márc. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
sztem hasfájás lehet...gripe watert próbáltatád már??
2012. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ismeros nekem is ez a helyzet,de nálunk ez az állapot múlt héten ért véget,az-az kb 8 hetes korára.Akkor fektettem le ot eloszor ugy az ágyába evés után hogy elotte nem próbáltam meg elaltatni és elaludt magától.Ez kb este 8-10 óra kozott van,változó mikor hogy jon ki a pancsi.Bekapcsoltam neki egy zenélos világitos játékot,ez tobb fényt adott neki ahhoz hogy a kis játékait nézegethesse a kiságyban,majd miután megállt a zene 10-20 perc múlva magától elaludt.Persze van hogy kéri kozben a cumit,ha kiesik a szájábol.Én is sotétben altatom,az ágyam folé van tekerve egy piros karácsonyfa égo :D(ennek nem eros a fénye)ez ad nekem elég fényt hogy láthassam a babát etetés kozben meg persze mikor alszik,ez egész este világit.És mostanában hajnali 5 után kel fel eloszor enni,sikeresen átalussza az éjszakát.De ha pl 4 kor kelne akkor is peluscsere után csak visszafektetem és magától visszaalszik.Hozzáteszem hogy nem olyan áron hogy sír az ágyban!Ha sírna mert szuksége van a segíségemre hogy elaltassam,természetesen elaltatom ot.

Nálam este így zajlik :

-pancsi(mindenképp úgy számolom ki h evés elott 1 órával legyen)

-utána tartom a karomban,vagy leteszem,de még nem sotétben,velunk van nappaliban

-amikor megéhezik bemegyunk a ,,sotétebb,, szobába vagyis a hálószobánkba,megetem,bufi aztán lefektetem(de ezelott én is altattam ot)

Én már nem szoptatok,a baba a hasfájós idoszakában Cow and Gate COMFORT tejport használtam+Avent cumisuveget (azt a barna uvegeset),hozzáteszem hogy 100%osan bevált,bár zold volt a széklete,de nem fájditotta a pociját.Ezt azért mondom,mert valószínu hogy a hasa miatt nem tud elaludni a babád,nekem is ez volt a gond.

Nemrég találtam rá egy nagyon jó pelusra ami szárazon tartja popsiját,mert volt hogy a nedves pelus is zavarta.


Roviden:pár hét és túl leszel ezen,nálunk így volt.Ha leteszed és nem sír fekudj le pihenni,lehet hogy elalszik magától is.Hihetetlen hogy hétrol hétre mennyire sok minden meg tud változni.

Sok szerencsét és egészséget nektek !

Nonó

2012. márc. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, akkor folytatom így tovább, mert én is hasonlóan csinálom, mint te, és remélem, pár hét és nálunk is javul a helyzet. De tény, hogy én is érzem, hétről hétre hogyan változnak a dolgok. Jó babázást mindenkinek! :)
2012. márc. 20. 08:58
 9/9 anonim válasza:
Kedves kerdezo! Nagyon regi kerdes, de ha jarsz meg erre, ird mar meg, mi lett nalatok a megoldas :) pont ezzel kuzdunk most mi is :(
2016. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!