Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos lesz a kislányom....

4 hónapos lesz a kislányom. Mindenki azt írja, hogy a kiságyába tegyem, hogy ott aludjon el. (többször ringatni kell sajnos) De mi van akkor, ah ott elkezd üvölteni, meddig hagyjam, hogy sírjon?

Figyelt kérdés
Ilyenkor hiába simogatom, vagy beszélek hozzá, ha elkezdi a sírást, egyre jobban hergeli magát, se lát se hall, és a vége mindig az, hogy ki kell vennem a kiságyból...Szerintetek mit tegyek? Vegyem ki, vagy próbáljam tovább sírni hagyni, hátha megszokja? Segítsetek, mert minden este kész rémálom...
2012. márc. 17. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ne a vége legyen az, hogy kiveszed hanem az eleje.

ne hagyd sírni mert csak még jobban megutálja a ksiágyat ahelyett, hogy megszeretné.


semmi baj azzal, hogy ringatni kell, a legtöbb baba nem tud egyedül elaludni, ezt is meg kell tanítani neki.

szerintem azzal tudod kezdeni, hogy nem várod meg míg teljesen elalszik, hanem még félálomba beteszed a kiságyba, aztán ha már ezt megszokta akkor megint kicsit előbb abbahagyod a ringatást.

ha meg sír, vedd ki és dajkáld meg

2012. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Picike még. Gondolj bele, a hasadban azt szokta meg, hogy folyamatos mozgásban van, akkor érzi biztonságban magát, ha ringatják. Én is csak azt tudom ajánlani, amit az első, hogy szép fokozatosan egyre kevesebb ideig tartsd a karodban, mielőtt beteszed a kiságyba. Persze ne egy hét alatt akard leszoktatni erről, inkább 1-2 hónappal számolj. Egyébként sokszor az is segít, ha nem a kiságyba teszed, hanem a babakocsiba, amit ringatni is tudsz. Vagy szerezz be bölcsőt. Nem véletlen használták, tudtak valamit a régiek!
2012. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Én is azt tanácsolnám hogy ne hagyd sírni!Valahol azt olvastam hogy 1 éves korig nem szabad őket sírni hagyni!Ha csak nyöszörög altatja magát de ha sír abból nem hiszem hogy alvás lesz!Az első nagyon jól le írta amit én is javasolnék!Kitartás szépen lassan meg fogja tanulni!
2012. márc. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam ugyanez volt (sőt még mindig az néha), mint a kislányod. Sosem aludt el egyedül, mindig ringatni kellett. Néhányszor én is megpróbáltam sírni hagyni, de 3 percnél tovább sosem bírtam. Ígyhát maradt a ringatás. 11 hónapos, és már az esetek 80%-ában nem igényli, hogy ringassam. Kivéve, ha beteg, mert akkor még mindig nem alszik el egyedül. Idővel kinövi. Kitartás!
2012. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én így oldottam meg: letettem a kiságyba, és behajolva körétettem a karom. Közben a popsiját lökdösve imitáltam a ringatást.

Így mindig elaludt, idővel egyre gyorsabban. És mivel a kiságyban aludt el, így nem zavarta, hogy ott van, amikor megébredt.


A baj az, hogy ha a végén mindig kiveszed, akkor tudja, hogy csak ki kell tartson és kézbe kerül.


Ezt is csak következetesen. Ha úgy döntesz, hagyod kicsit sírni, akkor ne vedd ki mert már nem bírod- ennek semmi értelme nincsen. (és személy szerint nem is a legjobb megoldásnak tartom, de ezt neked kell tudnod)


Inkább ne alkalmazd a sírni hagyást, mert a kicsi nyilván tovább bírja:)

Helyette keress alternatív megoldást - mint amit írtam.


De a legfontosabb a türelem és a következetesség, mert nem fog egyik pillanatról a másikra menni - és nem szabad elgyengülnöd, ha már letetted a voksod egy módszer mellett, mert akkor kezdheted elölről, jelentősen kitolva a megoldás idejét.

2012. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fiam ilyen volt, mint a te babád. Persze, hagyjam sírni-nekem is jött a jótanács. Oké. kb. 3 percig bírtam, utána bementem hozzá. Volt hogy 4x mentem vele föl-le, mire nagynehezen elaludt. Ő ilyen volt.

Most a húga 5 hónapos, és gyönyörűen elaszik, van hogy magától is. Semmit nem teszek másként.

2012. márc. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az én kislányom akit ugyan úgy kellett rázni amikor elaltattuk ma már gyönyörűen alszik el egyedül a kiságyában.

16 hónapos és nem volt 1 amikor már az esti szopi és utána gyönyörűen alszik.

Ami nálunk bevált ha én a szopi után nem aludt el a lányom Akkor párom kezdte el rázni. Nála 1 óra alatt vígan elaludt. Nem tudom estére milyen szokásaitok van, de legyen egy rituálétok. Ami más mint a napközbeni alvása. Nálunk például csak kislámpa ég épp csak annyira, hogy lássunk valamit fél homály van. Nap közben én nem tudok redőnyt lehúzni csak a függönyt húzom el. Ha nappalra ha van redőnyötök szerintem azt is csak annyira húzd le, hogy félhomály legyen, de ne teljesen sötét.

Remélem tudtam neked segíteni. :)

2012. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Ne hagyd sírni, nem azért fogja abbahagyni, mert megnyugodott, hanem mert kimerült...

Tedd a kiságyába, ha sír vedd fel, de amint megnyugodott tedd vissza, ha megint sír vedd fel, amint megnyugodott tedd le. Lehet első este 80* kell megcsinálnod, de másnap már kevesebbszer. Összekapcsolja az agya, hogy ha szól, akkor ott vagy, tehát felesleges aggódni. Jah, és a rituálé is fontos, hogy tudja, most az alvás következik...

sok sikert, mi is most próbáljuk eszerint ágyra szoktatni.

2012. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi szépen a lepontozást... Akkor hagyd üvölteni ha neked az jó.

Kisfiam tegnap a 4. felvétel után megnyugodott és gyönyörűen elaludt magától (mikor bementem bekapcsolni a légzésfigyelőt még nézelődött), előtte ha már elvettem magamtől rögtön visított, 2 napja csinálom a "ha sírsz felveszleket".

De akkor nektek kitartást a sírni hagyáshoz és a ringatáshoz, szívesen segítettem...

2012. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zümi13 válasza:
Ne hagyd sírni! Nálunk is ez volt, főleg anyósom vesszőparipája a kiságyban alvás.Szép fokozatosan haladtunk: járkálva ringattuk, ölben pólyában, ha elaludt, akkor tettük kiságyba. Majd a kanapéra letéve "ringattuk", vagyis mozgattuk a pólyát, ha ezt megszokta, akkor már a kiságyban felébredve is visszaaludt ha a pólyát mozgattuk. Mivel nekünk hajnalonta puki miatt hasfájás van és azon a kiságyban a popsi paskolgatásával, lábacskáit kicsit megemelve hintázgatással oldjuk meg, ezért ő lassanként erre is elaludt.Mindig másra van igénye a babának, ami segít neki elaludni,a lényeg, hogy tudja nem hagyod magára
2012. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!