Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akar enni éjjel kétszer...

Miért akar enni éjjel kétszer is 7 hós, tápszeres babám?

Figyelt kérdés

Második gyermekem, az első anyatejes volt jó sokáig és már hat hetesen átaludta az éjszakát. A pici egy hónapos kora óta tápszeres, de szinte még sose aludta át.

Amivel még nem is lenne feltétlen bajom, mert oké, hogy ő ilyen, de olyan szinten éhes éjjel, hogy nekem nagyon furcsa...Próbáltam már megnyugtatni, visszaaltatni rengeteg módon, de a vége mindig az lett hogy kapott enni...

A furcsa az hogy nappal rengeteget eszik, főleg este, így nem értem...Tápszerből simán egy litert benyom így az éjjeli evéssel és ehhez jön a főzelék, gyümölcs...

Elég husi is(9kiló)...ami persze nem baj, de félek, hogy túletetem, vagy rossz szokásokat alakítok ki nála?

Le kéne szoktatnom az éjjeli evésről? De hogyan?

Tényleg éhes lehet? Ennyire???


2012. márc. 17. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 7 hónapos a babám, igaz anyatejes, de ő is 2x kel enni éjszaka, pedig nappal is eszik rendesen.
2012. márc. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor szerinted normális hogy ennyit eszik? csak mert az is olyan gyanús, hogy rengeteget kakil, van hogy naponta 4-5 kakis pelus van, de nem hasmenéses...
2012. márc. 17. 21:37
 3/8 betta55 ***** válasza:
Szia!Az én babám is kétszer eszik az éjjel, ő pénteken lesz 7 hónapos!Nappal nem fogadja el a tápszert, akkor rendes szilárd ételt eszik!Majd elhagyják egyszer talán.A jó éjszakát tápszertől is ilyen gyakran kell az én kisfiam.Ez van! :-))
2012. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
huh de ez normális így?
2012. márc. 21. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy amíg mennyiséget eszik éjjel is, addig az nem rossz szokás, hanem valós igény.

Szerintem normális. Vannak ilyen gyerekek- :D


Az én lányom is csinálta elég sokáig, még 9 hónaposan is vagy 2x kelt éjjel... aztán egyik-napról a másikra elhagyta.

Most 14 hónapos és maximum hajnalban ébred fel, de akkor is inkább szomjas csak.

2012. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális. Ha éhes, nem is tudsz mást tenni, etesd meg. Most még nagyon intenzíven fejlődik, ráadásul a mozgásfejlődés és a fogzás miatt is felébredhet, rosszabbul alhat. Ha később csak megszokásból ébred fel, és csak azért kéri a tápszert, hogy vissza tudjon aludni, akkor lehet majd leszoktatni róla. Én 1 éves koráig nem gondolkodnék a leszoktatáson, nem hinném, hogy túleteted.

Én a kisfiamat 14 hónaposan szoktattam le az éjjeli evésről (szintén tápszeres baba volt), 2 nap alatt sikerült.

2012. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyik válaszoló írta amíg meg is eszi az adagját éjszaka, addig még kell neki. Nálunk volt olyan, hogy kisfiam 1 alkalom helyett 3-szor kelt, azt hittem éhes, de hiába adtam neki a tápszert max 20-30 ml ivott belőle. Abban az időpontban viszont amikor kelni szokott megette az egészet. Szóval ha megeszi akkor éhes.
2012. márc. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Döbbenet!Szóról-szóra ugyanez van nálunk is!6 hónapos korától 1-2 óra felé felsír,holott eddig akár 4-5ig is aludt 9től,sőt volt olyan 2szer hogy reggel 7-8ig.Van hogy vízzel,dentinoxszal visszaalszik,de ha többszöri megnyugtatás után is sír,megetetem és alszik minta bunda.Fogzik,mászni akar,szeparációs szorongás is elkezdődhetett(de szerintem ez még nem).Bízom benne hogy nem rögzítek egy rossz szokást,de ha mással nem megy csak tápszerrel,akkor megetetem,végül is Ő tudja mi kell neki.A remény marad hogy végig fogja aludni az éjszakát.Csak olyan rossz hallani,amikor mesélik,hogy 2 hónapos kortól már 12 órát alszik éjszaka egyhuzamban....
2013. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!