Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész nap nem eszik a gyerek,...

Egész nap nem eszik a gyerek, valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom nem eszik egész nap szinte semmit, vittem orvoshoz, mivel a súlya megvan ezért nem csinálnak vele semmit, mondják, adjak neki azt amit szeret. Az én lányom semmit nem szeret! V.kinek hasonló probléma? megoldási javaslat? előre is köszönöm
2012. márc. 18. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én 1.5 évesem is ilyen mostanság. Jönnek a hátsó fogak. Valóban olyat adj neki, amit szeret! Próbáld ki a béres cseppet, nekünk az hozott némi étvágyat.1csepp=1kg
2012. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 éves lányom 1 hete kezdte, hogy nem fogadja el a kanalas papit (kivéve a gyümölcsöt, joghurtot, kefirt). Volt, hogy délben is adtam neki tápszert, mert láttam, hogy éhes.

A kezébe probáltál adni pl. sajtot, kenyeret-kiflit? Az enyém azokat megeszi, merthogy a kezében neki érdekesebb, jobb.

Ma megprobálom a húst is a kezébe adni.

A cumisüvegből imád inni, igy tejpéppel egészitem ki az evését, ha nagyon aggódok.

2012. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltam már. Nem fogadja el a tápszert, nem eszi meg a tejpépet,a gyümölcsöt, se a joghurtot,se a tejbepapit. akármit főzök 3 kanál erejéig finom csak. Bármit adok a kezébe, csaj szétmorzsolja és játszik. Lassan megőrülök. Ma még csak másfél doboz krémtúrót evett. a semminél több, de ez "nem étel".
2012. márc. 18. 12:41
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam tegnap 1db mézespuszedlit evett és egy kis darab sajtot. Vacsira meg egy kis tejberízst. :(

Mostanában nagyon finnyás lett, mindent kiköpdös, azt is amit régebben szeretett. Ha felkínálok neki valamit, pl: kérsz virslit?, megnézi, mondja igen, megcsinálom, nem kell.

Ezt csinálja mindennel, kéri a joghurtot, kibontom, bele sem nyal. A tejszelet és a túrórudi csúszik, de normális kaja semmi.

17 hónapos lesz.Úgy 14 hónapos koráig jó evő volt.

Eddig akárhány anyukával beszéltem, szinte mindenki azt mondta, hogy az ő gyerekének is volt hasonló, nem evős korszaka. Úgyhogy egyenlőre nem aggódom, amíg a súlya rendben van és kiegyensúlyozott baba.

Már beletörődtem. Ha kekszet hajlandó csak vacsorázni, akkor azt kap. :)

Az unokaöcsém 3 éves koráig csak krémtúrót volt hajlandó enni. Most 17 éves és kieszi a családot a vagyonából. :)

Szóval, szerintem ne aggódj, adj olyat amit megeszik a babád, ez is elmúlik egyszer. Kitartás!

2012. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!Szintén másfél éves a kislányom.Nálunk is ez a probléma,reggeli,tízórai,uzsi nincs.Semmit nem fogad el.Ebédelni vacsorázni még csak-csak.Ráadásul tej,-tojás,-és szója érzékeny,ami még nehezebbé teszi a napjainkat.Viszont amikor ennyire nem eszik,akkor vagy jön a foga vagy piros a torka.Megoldást nem nagyon tudok,probálkozom folyamatosan.Védőnő szerint velem daccol,mert látja,hogy ezzel felídegesít.És tényleg volt olyan,hogy kijöttem a konyhából,és apuka szépen megtudta etetni.

Béres cseppet mi is próbáltuk,az nem használt,most a Vitacolant adom,talán egy kicsit jobb.

2012. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

győződjél meg róla, hogy nem beteg-e, nem jön-e a foga.

Aztán ne csinálj központi kérdést az evésből, ha nem eszik, majd eszik következő étkezéskor.

Én elvittem az enyémet orvoshoz, vasat és multivitamint javasoltak. A vasat receptre kaptam, a Vitacolant meg csak úgy vettem a gyógyszertárban.

2012. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jajj de ismerős :) :) :)


először én is idegeskedtem, próbáltam mindent. ...hiába

Csak annyit tudsz tenni, hogy reggel kínálod, ha nem kéri elteszed az ételt. Ne félj, ha éhes lesz szólni fog :)


Egyébként a fiam is pont ennyi idős volt mikor ez a nem-evés korszaka volt (bár most sem túl nagy evő).

Béres-cseppet vettem neki, attól kissé megjött az étvágy.

2012. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerős. :) Nalunk bevált a Vitacolan multivitamin szirup. Abban van b vitamin, ami jó étvágyat csinal. Azota sokkal jobban eszik a kislányom.
2012. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen korszak, majdnem fél évig tartott. Kínáltuk mindennel, nem akart szinte semmit enni. Másfél évesen a doktornő szólt is, hogy elég keveset hízik. Aztán egyik napról a másikra ez megváltozott, és most elég jól eszik (most 2 éves), 6 hónap alatt több, mint 2 és fél kilót hízott. Először engem is idegesített, hogy nem eszik, állandóan mindenfélével kínáltam, rengeteg kaját dobtunk ki. Utána beletörődtem, rájöttem, hogy felesleges ezt csinálni, amikor megéhezik, akkor úgyis szól. Így is lett. Most is van olyan nap, amikor alig eszik valamit, de utána 2 napig reggeltől estig nassolna valamit folyamatosan. Ne aggódj, ha túl lesz ezen a korszakon, alig győzöd majd csinálni neki a kaját. Üdv.
2012. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ismerős helyzet.kislányom 22 hós,kb 3-4 hónapja van ez nálunk.dokinak is mondtam már meg a védőnőnek,semmi baj azt mondják mert a súlya rendben.adjak neki vitamint.marslakcskákat vettem neki.hát mit mondjak,van amikor van étvágya van amikor nincs.de ez vitamin nélkül is így volt.mindenesetre tovább adom neki már csak azért is mert influenza szezon van és attól kicsit legalább jobb az immunrendszere.kajálásra visszatérve,van h 4-5 napig eszik rendesen,de utána meg 1 hétig alig.már mindent próbáltam,mindenféle praktikát bevetettem,de semmi hatás.már nagyon ki tud vele hozni a sodromból.a túrórudi nála is csúszik meg a tejszelet meg a ropi.remélem most már hamarosan megjön rendesen az étvágya mert ez így nem állapot.
2012. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!