Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész nap nem eszik a gyerek,...

Egész nap nem eszik a gyerek, valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom nem eszik egész nap szinte semmit, vittem orvoshoz, mivel a súlya megvan ezért nem csinálnak vele semmit, mondják, adjak neki azt amit szeret. Az én lányom semmit nem szeret! V.kinek hasonló probléma? megoldási javaslat? előre is köszönöm
2012. márc. 18. 12:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hogy álltok az evés kérdéssel? Pár napja azt vettem észre, hogy ha eszik savanyúságot a kaja mellé a kisfiam, akkor jól eszik. Hátfőn savanyúságot vettünk és az eladó nénitől kapott egy savanyított bébikukoricát (vettem is belőle), hazaértünk és beebédelt rendesen. :) Evett az ebédhez is kukoricát. Aztán kedden és szerdán nem adtam neki, de ma megint és megint jól evett.

Eddig semmilyen savanyúság nem ízlett neki, de ez a kukorica most bejött. Lehet, hogy csak véletlen, de egy próbát talán megér...

Valamelyik előző válaszoló voltam, nem néztem, hogy hanyadik. :)

2012. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Annyi változás van nálunk az evésbe, hogy a reggeli ugyan kimarad, vagy max. 1-2 falat szendvics lecsúszik, az ebéd egy 3 hónapos gyerek mennyiségével ér fel, viszont a vacsi bőséges. tegnap már nem mertem neki semmit adni este,mert gondoltam ha többet eszik már rosszul lesz.Tegnap este apával evett paradicsomot, sajtos parizerrel, azt nagyon szereti (még), utána megevett 200 grammnyi húsit rizzsel és zöldséggel, majd rá egy 125 g-os joghurtot. Mondanom sem kell paradicsom, meg joghurt, szerencsére nem okozott gondot, gondoltam, ha ezt kéri, hát legyen. Szóval ennyi kaja után letiltottam a további evésről. Kicsit zokon vette. Köszönöm még egyszer a válaszokat, kitartás mindenkinek aki hasonló cipőben jár. Sziasztok

2012. márc. 23. 06:43
 13/14 anonim válasza:

Nekem 1 éves 1 hónapos és már kanállal egyedül próbálkozik. Ügyes, csak annyi nehézséget okoz, hogy ha én kínálom őt kanállal elfordul, bezárja a száját, stb.

A napokban ezt csinálta és alig evett. Se rendes ebéd, se szenya, se joghurt, semmi.

Ilyen esetben bébiétellel szoktam próbálkozni, és azt vettem észre, hogy ha magára hagyom a kajával, eszeget belőle, de ha én kínalom, semmi. Úgyhogy hátat fordítottam neki, "nem foglalkoztam vele" és fogyasztott belőle.

Igaz, nagy takarítással jár, de inkább takarítok, mint hogy ne egyen.


(Hátha valakinek segít ez a modszer)

2022. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nálunk is ugyanez most a helyzet :( A kislanyunk 17 hónapos múlt, de már vagy hónapja csak kekszet hajlandó enni, ritkábban kenyeret, kefírt, joghurtot, almát és szőlőt. Had ne mondjam megőrülök tőle. Eddig megette és szerette a húslevest, most hiába főzöm meg ugyanúgy, nem eszi meg, ha próbálom leerőszakolni a torkán csak üvölt. Próbáltuk a pörkölt szaftos tésztát, a padlón végezte, a férjem vérnyomása meg a plafonon. Próbálkoztam épp az előbb icipici virslivel, diszkréten a padlóra dobta. Fél karikát tudtam a szájába tenni egy kis keksszel, amit csodák csodájára megevett. Kicsit vigasztal, hogy nem vagyok egyedül a problémával, de nagyon aggódok a következmények miatt.
2022. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!