Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már mandulagyulladása a...

Volt már mandulagyulladása a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Tényleg nem ihat tejet és ehet tejtermékeket? Mik voltak a tünetek? mennyire párásitsam a szobáját?? Hány napig fog ez eltartani????
2012. márc. 19. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

volt.

mi köze a tejnek a mandulához??? ihatott... akkor nem lehet ha hasmenése van, de míg pici addig nem kell diétáztatni

2012. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi köze a tejtermékeknek ehhez, de nekem is ezt mondta a gyerekorvos, hogy ilyenkor minimálisan adjam csak. Legközelebb meg is kérdezem tőle, ilyenkor miért is nem szabad úgy adni, mint máskor. Lényeg, hogy tartsd be, nem heccből mondja. Szerintem a gyógyszerek miatt, vagy az antibiotikum miatt, nem tudom. A fiaimnak rendszeresen van, vagy simán, vagy tüszős formában. Kb egy hét mire rendbe jönnek. Tünetek: láz-láz-láz. Aztán fáj a torka, nem bír enni,csak inni.
2012. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányomnak volt már mandulagyulladása, akkor 1 éves volt. Nekünk a doki nem mondta, hogy ne igyon tejet!

1 hét alatt jött rendbe, nem nagyon volt étvágya, lázas volt több napig. Antibiotikumot kapott rá.


Ezt találtam amúgy a tejes dolgokról:

"A duzzadt mandulák és nyirokcsomók főként a finomított, mesterséges élelmiszerek, cukor, üdítőitalok, trópusi gyümölcsök és trópusi zöldségek, tej és tejtermékek, fűszerek és egyéb szélsőséges jin élelmiszerek túlzott fogyasztásának következményei. Ezek az élelmiszerek magasabb savtartalmúak, és a folyamatos, túlzott fogyasztással elősegítjük a vér és a nyirok minőségének krónikus leromlását."

[link]


Gondolom azért nem ajánlják ilyenkor a tejet, mert a betegség gyors lefolyását gátolhatja, azért gondolom ezt, mert nálatok még nem állhat fent hogy sok mesterséges, cukros, trópusi dolgot enne vagy inna a baba.

2012. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt sajnos szerencsénk a mandulagyulladáshoz,nagyon-nagyon komolyan kell venni ilyenkor az orvos utasításait!

Nekünk 4 hónapig volt izületi gyulladás a mandullagyulladás szövődményeként.


Tavaly kivették a a kisfiam manduláját és az addig immunbeteg gyermekként diagnosztizált kisfiam októbertől mostanáig sem volt lázas,sem beteg !!!

2012. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányomnak a rágófogai előtt (mármint mikor kibújnak kettesével)mindig tüszősmandulagyulladása van!


Az antibiotikum miatt nem ajánlott atejtermék!DE szoptatni lehet!


lányomnál 11 hósan volt az első,majd 23 hósan és 24 hósan!


Nálunk kb 2-3 nap a magas láz,de az antibiotikum ígyis úgyis 5 nap!Nálunk csak torokfájással jár meg lázzal!Se orrfolyás se se köhögés sincs!


De a párásításra,nekünk azt mondtaa dokinő,ha folyik az orra tilos!Mert jobban duzzad tőle anyálkahártya és tovább tart a takonykór!


Gyógyulást kívánok!


2 éves kislány és 32 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tehéntej nem ajánlott, az anyatej annál inkább, előbb meggyógyul.

A tej nagyon jó táptalaj a baciknak, szóval ha azt akarod, hogy előbb meggyógyuljon, akkor ne adj neki tejterméket. (Bár lehet, hogy az orvos ezt nem hiszi el, nekem természetgyógyász mondta, de már máshol is olvastam.)

A párásító nagyon jó, mi mindig használjuk, nem szárad ki a szája alvás közben. Nálunk egész éjjel megy mindig, ha beteg.

A tünetek szerintem ugyanazok, mint bármilyen más felső légúti megbetegedésnél: Láz, köhögés, orrfolyás, piros torok, dagadt mandulák. Hogy hány napig tart, az változó, függ attól:

-Adsz-e antibiotikumot.

-Mennyire kapta el a betegség.

-Milyen állapotban van az immunrendszere.


Szerintem úgy 5 nap 2-3 hét is lehet e gyógyulás ezektől függően. Adj neki sok almát, limonádét, az is jó ilyenkor. Mindenképp sok folyadék, lehetőleg melegen, ha tudod, tartsd ágyban.

2012. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!