Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szalmonella vírus fertőzhet...

Szalmonella vírus fertőzhet érintés által?

Figyelt kérdés

Sajnos anyósomék sem a nyers hús sem a sz..ros tojás tapogatása után nem mosnak kezet, max jóval később, miután összetapogatták a gyerekeim dolgait :( Tegnap pl féléves babám takaróját igazgatta csirkehús pakolgatása után. Tudom hogy ez még nem olyan vészes, de félek hogy mikor nem vagyok éppen ott akkor meg a kezét fogdossák meg így (régebben volt rá példa). Elkaphatja így egy kisgyerek a szalmonellát vagy egyéb kórokozót?

Egyébként ha szólok csak megmosolyognak és hülyének néznek hogy így parázok, meg aztán nem szívesen szól az ember nekik...


2012. márc. 26. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom neked és akár mondhatod a mamának is, hogy érdemes vigyázni. Az én kislányom komoly szalmonella fertőzéssel feküdt egy hetet kórházban tavaly, mert hozzányúlt valamihez ami fertőzött volt, majd a kezét a szájába vette!

Persze nem kell agyonfélteni a gyereket, de azért a nyers csirkehús után érdemes kezet mosni, meg persze a piszkos tojás után is.

2012. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, elkaphatja igy. :-(
2012. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!