Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves kislányomnak elég...

2 éves kislányomnak elég durva szorulása van, hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

2 napja nem kakilt, pedig eszik rendesen,iszik rendesen sose volt ilyen,

éjjel is fent voltunk mert nagyon sírt, nem jött kaki,

ma végre sikerült neki, de azt is úgy hogy félóránként sírva nyom ki nagy kemény gombócokat..

adtam neki jogurtot, langyos cukros vizet.. sajna szilvalekvárom nincs,

milyen házipraktika válhatna be??!!

nem akarok így neki menni az éjjelnek..



2012. márc. 26. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Laevolac szirup, patikában lehet kapni, ha még ma beadod neki, akkor még fürdés után lesz eredmény. Éhgyomorra, ha lehet. Kb 2 óra a hatás, de lehet, hogy csak reggelre.

Vagy hagyd mára, és reggel éhgyomorra, kis langyos vízben 5-7 milit keverj el belőle, itasd meg a kislányoddal, és csak utána jöjjön a reggeli. Aztán várjatok.

Vagy esetleg glicerines kúp.

De ha már jönnek a kemény gombócok, az valami, talán hagyhatnád is éjjelre és reggel próbálkozz újra.

2012. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
kisolaj avégbélbe.Az a baj,hogy amikemény az ott 'állt be",adhatsz nekibármit,de csak a felette lévő lesz lágy.ha nincs erre kúpod,akkor étolaj
2012. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Két nap után,már nagyon fájhat neki, szerintem kérj rá még most valamit a patikában vagy az ügyeleten,ne így kezdejetek neki az éjszakának.
2012. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Szilvalekvár?? :D


Az mégjobban szorulást okoz :D:D:D:D


Én kapros káposztalevest etetnék vele, aztán egy jó pohár mézel bekevert meleg tejszín, oylan hullala féle...



Ha ettől nem fossa össze magát nyakig akkor semmitől!

2012. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
azt mondták azt próbáljam a szilvalekvárt-
2012. márc. 26. 18:10
 6/13 A kérdező kommentje:

" Ha ettől nem fossa össze magát nyakig akkor semmitől! "


köszi a választ, bár ez kicsit durva, és nem vmi szépen válaszoltál..

2012. márc. 26. 18:12
 7/13 anonim ***** válasza:

nekünk egy idő után állandósult amit írsz...mert eleinte használt a Laevolac, vagy a Guttalax-csepp, vagy a szilvalekvár cukros tejjel...

de aztán igazán semmi nem segített...ilyenkor körtefecskendős beöntést adtam neki, biztosan hallottál már róla: patikában lehet kapni ezt, langyos vizzel vagy kamilla teával öntesz be neki a végbélbe (beparaffinozod a végét, amit a végbélbe dugsz). Ez fellazítja a széklet-rögöket valamennyire. Bár sokszor iszonyatosan össze volt állva a széklet, ezt sajna nem szabadott volna megvárnunk..de folyamatosan nem hashajtóztathattam a gyereket.

Hál ég, 4 éves kora körül óta rendben van a kaki.

2012. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi

neki még sose volt ilyen!

azért nem értem most miért,de lehet megveszem ezt a szirupot és felhívom a védőnőt.

2012. márc. 26. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nyáron volt. Egyszerűen képtelen volt kakilni a fiam, de neki egyáltalán nem sikerült, csak ült a vécén, és sírt. Ő is két nappal azelőtt kakilt utóljára. Este már annyira sírt, hogy elvittem az ügyeletre. Beöntést kapott, és nem viccelek, férfiökölnyi székletdarab jött ki belőle. Kiderült, hogy nem tudta még megemészteni a szőlőt maggal és héjjal együtt, pedig akkor már elmúlt hároméves.

Ha a házi praktikák nem válnak be, szerintem vidd el orvoshoz.

2012. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 letiszia válasza:
szerintem amint lehet orvos nézze meg és mind ezek mellet ki próbálhatod a normaflórt nekem három éves a kislányom bármi széklet problémánkvan ha híg ha kemény eddig mindig segített de ha már sír ott baj van
2012. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!