Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Forraljátok gyermeketeknek a...

Forraljátok gyermeketeknek a bolti tejet? 16hós a gyermekem, meddig forraljam még?

Figyelt kérdés
eddig házi tejet hordtak nekünk,azt felfőztem,de nem akar inni tejcsit csak cici kell.Most megpróbálom hátha a boltit megissza egy kis kakaóval.
2012. márc. 27. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A bolti tejet nem kell forralni, csak a házit.
2012. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az eleve magas hőmérsékleten kezelt bolti tejet fölösleges felforralni, ezt jelenti a zacskón vagy a dobozon az, hogy "pasztőrözött".
2012. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom,de gondoltam a biztonság kedvéért azt is felforralnám,de akkor jó ha már nem szokta senki.

köszönöm a válaszokat

2012. márc. 27. 11:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekes,hogy azt írjátok nem kell.Persze ez az ésszerű,hiszen pasztőrözött,nekem mégis azt mondtál forraljam!
2012. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. Nem tudom ki mondja, hogy forralni kell, de ha némelyik csak a hőkezelés végett eláll már 21 napig is (ESL), akkor abban már nem sok élő dolog maradhatott. :)
2012. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki, hogy forraljam.
2012. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem kérdeztem a dokit, de nem is forraltam a bolti tejet.
2012. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erről mindig is megoszlottak a vélemények.

Az én lányom, mióta tejet kap, csak a tartós UHT 3,5 %-os tejet issza meg.A féltartósat nem.Viszont a tartós tejet nem forralom neki, tehén tejet meg nem kap, mert az még nekünk is "erős" apával.Mindenesetre azt biztosan forralnám.(A családban van egy 26 hós kiskölyök, ő tehén tejet kap amióta egyáltalán tejet iszik, de csak nyersen hajlandó meginni, forralva nem.Mivel családban van tehenészet, ezért anyuka bízik a termelőben ugye, más kérdés, hogy én ennek ellenére sem adnám nyersen).

Egyébként megpróbálhatsz a házi tejbe is kaakót tenni, attól még nem biztos, hogy kéne a bolti.Az én lányomnál is volt 2 hét, mikor nem kellett neki a tej, aztán rájöttem, hogy unja :)Most megint megissza, mert teszek bele nyuszi kakaót:)

15 hós kiscsaj anyuja

2012. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 18hós koráig forraltam a bolti zacskós 2,8as tejet.
2012. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!