Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után mire számítsak,...

Oltás után mire számítsak, tanácsok?

Figyelt kérdés
Négy hónapos lányommal ma voltam oltáson (gyerekbénulás,torokgyík és hasonló betegségek ellen),mindkét combjába kapott. A nővér azt mondta, nem kell semmi borogatás a lábára, és hogy nem lesz láza, a családban azt mondták,rakjak rá vizes zsepit. A ti babáitok hogy viselték? Volt lázuk? Mennyi idővel oltás után, mekkora, és mivel kezeltétek? Szegénykém nyűgi, most is fél kézzel írok, mert a karomban alszik... Adnátok tanácsot, ha felkel,és nyűgös, mert fáj neki,mit tehetnék? Láz esetén takarjam be, vagy szellőzzön inkább? Úgy sajnálom szegényt...
2012. márc. 28. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Láz: levonva az 5 fokot, 38,5 -től érdemes csillapítani. Be kell takarni, de nem kell 6 takaróval. Fájni nem fáj az oltás, szeretgesd meg nagyon , de ne érezze rajtad, hogy "odavagy" -helyette is.... :)

1bként a babák kevés része lázasodik be a "normál" oltások után. Ez oltás után 2-3-4 nappal jelentkezhet.Egy úgymond "veszélyesebb" van, ez a 15. hónapos oltás, az MMR, ott elég sok baba (kisgyerek) belázasodik, akár kiütéses is lesz stb.

2012. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két gyerekem nagyon jót aludt az oltások után. A fiamnak nőtt egy dudor a combján, hónapokig ott volt Lehet, hogy észre sem vettem volna, ha nem csinálok babamasszázst. A doki azt mondta, hogy előfordul, majd elmúlik. El is múlt. Lázcsillapítót egyébként nyugodtan adhatsz neki, az fájdalomcsillapító is, jobban fogja magát érezni.
2012. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha úgy látod, nagyon nyűgös, akkor csatlakozom a 2. válaszolóhoz, adj neki fájdalomcsillapítót.Én csak a módszeremből indultam ki, más más mentalitású nyilván, más a babája stb. /1. vagyok/
2012. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Lassan ébredezik, mennem kell, de ahogy időm engedi majd, nézem a tanácsokat.
2012. márc. 28. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:

nekünk csak 1 combiba volt.

kihangsúlyozta hogy borogassam be,ha láza lenne kup.

fél germicid -c.

reggel 9-kor kapta este 8kor popóban mérve volt 37,8 tehát levonva is csak 37,3hőemelkedés de mivel nyugtalan volt,én egészet adtam,nem is sírt mikor kapta.

fürcsi evés,és már aludt is egy gyönge takaróval.


a barinőmnek azt tanácsolták hogy már rögtön oltás után ott a rendelőben adja be neki a kupot.

2012. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mi hétfőn kaptunk oltást, azóta kicserélték a lányomat. Többet sír vagy nyöszörög mint nem. Az alvás is nagyon nehézkesen megy, éjjel vagy 20-szor kelt fel. Kedden volt lázas, levonva 37,7, kapott kúpot kétszer is, reggelre már nem kellett adnom. De a nyűgösködés továbbra is tart. És egyáltalán nem emeli a lábait, valószinűleg fáj neki. A tornáztatástól is erre a hétre el vagyunk tiltva

Láznál csak annyira takartam be, mint ahogy eddig is szoktam, nehogy túlmelegedjen.

2012. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Éjjel felkelt, amit nem nagyon szokott, 37,5 volt neki szájban (cumis mérő) közben nevetgélt is, evett szépen, aztán visszaaludt, reggel már nevetgélve kelt, szóval úgy tűnik, minden rendben. Azért pár napig figyelgetem, milyen változás lesz nála... Köszönök minden hozzászólást!
2012. márc. 29. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!