Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy oldalt fekvo baba=feloldal...

Egy oldalt fekvo baba=feloldalas mozgasszervi fejlodes?!

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 honapos,es miota megszuletett csak a feje egyik oldalan hajlando aludni,raadasul csak hason. Vettunk elfordulasgatlos parnat,persze ha abba beleteszem akkor nem fordtja at a rossz oldalra a fejet,csak uvolt,mert utal haton vagy oldt fekudni. Igy elaludni sem tud,mert addig hergeli magat mig meg nem forditom. Raadasul gyerekorvos szerint is jobb ha hason alszik,mert igy hamarabb fog megerosodni a hata es a gerince. Viszont azt is mondta hogy ne aludjon ugy hogy allandoan csak egy oldalra van a feje,mert nagy valoszinuseggel feloldalasan fog fejlodni a mozgasban akkor.

Mar mindent probaltunk,megforditottuk az egesz gyereket a kisagyba,hatha a feny es a hang miatt csinalja,de igy is folyamatosan atforgatja a fejet a rossz oldalra.

Valami tipp hogy mit csinaljak hogy hason ne forgassa a fejet? Parnat,pledet felek odarakni,mert felek hogy belefurja a kis fejet amikor forgatja at es megfullad.

Nagyon felek hogy tenyleg baja lesz ettol a kisfiamnak:-(


2012. márc. 30. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy csinálná a helyedben, hogy napközben amikor egy kicsit lekötöd akkor forgatnám, először egy két percre fektetném hátra utána szépen növelném. Addig játszanék vele meg masszíroznám. Szerintem nem csak a csípőjének nem tesz jót, ha túl sokat fekszik az oldalán. Ha teljesen hason fekszik szerintem nem, gond, mert az én lányom is csak úgy alszik már egészen pici kora óta. De én napközben más pózokba is fektettem.

2012. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem el kéne vinned egy Dévényeshez és majd megmondja, hogy a babád esetében gond van-e ezzel vagy nincs. Ha gond akkor párszor elviszed hozzá és rendbe teszi ha nincs akkor meg el lehet felejteni és nem kell feleslegesen kínozni szegényt.
2012. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Egyébként 1 hónaposan mindkét babám ilyen egyoldalra fordul'ó volt. Az egyik jobbra nézett mindig a másik meg balra. :) Nekem nem is mondta a doki, hogy ez gond lenne de gondolom azért mert a vizsgálat után látta, hogy nem vészes. A kicsi most 2 hónapos múlt és már mindegy neki, hogy merre van a feje, megoldódott magától a probléma nála is mint a nagynál. Amúgy Ő is hason alvó. Még várj egy hónapot vele és ha nem változik akkor tényleg nézesd meg Dévényessel, ők ennek a szakértői. Legalábbis a mi gyerekorvosunk szerint. És én sem tennék oda semmilyen plédet vagy párnát mert simám bele fulladhat igazad van. Azért próbálgasd forgatgatni, hogy gyakoroljon de kínozni nem érdemes mert úgysem értünk hozzá. Többet árthatunk mint használunk.
2012. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amikor nem alszik akkor elvan haton,es jobban figyelek arra is hogy a bal oldalra nezzen a feje. Mindenkeppen varok,mert egy hete sem.forgatgatom es hatha o is kinovi.

Devenyes az micsoda?

2012. márc. 30. 09:34
 5/8 anonim ***** válasza:

mindenféleképpen elvinné Dévény tornászhoz.

pár alkalom "masszázs" lehet megoldaná a problémát.


enyémnek simán át lehetett fordítani a buksiját miközben aludt. arra nem ébredt fel

2012. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A Dévényés módszer ez egy gyógytorna amit az olyan babákon alkalmaznak akiknek valami miatt nem tesznek később kezdenek el egy mozgás formát. Mi is jártunk nem kell megijedni most már sok bab jár aki egészséges. Ma már a lányom járást tanulja és ő is mindig csak egy irányba aludt el. De olyan nagyon, hogy amikor a másik irányba fektettem akkor is azon az oldalon feküdt. Kérdezz rá az orvosodtól, hogy baj e. Ő látja a babádat.
2012. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A kiságy valószínűleg lejt.
2013. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is majdnem ez a helyzet. Hason csak balra rakja le a fejét. Nézelődik jobbra is balra is, de letenni csak balra teszi le. Dévényes nem talált problémát. Várj még egy picit, de a Dévényes "torna" biztos nem árt.
2014. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!