Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy a 10...

Normális dolog, hogy a 10 hónapos fiam 6 kor kel reggelizni (260ml tápszer)? Utána visszaalszik kb.8-8:30 ig (következő evés 9:30 körül a tízórai)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert sok ismerősöm azt mondja, hogy "az én gyerekem ennyi idősen 8-nál előbb nem kelt fel" meg "ennyi idősen már illene legalább fél 8-ig aludnia evés nélkül"

Volt, aki azt mondta, ne adjak neki enni, akármennyire kéri, várjak legalább 7 ig, és utána ne tegyem vissza tovább aludni.

Én csinálok valamit rosszul, vagy rendben van ez így?


2012. márc. 30. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Aha ... hát persze :))))))


Ezek szerint az összes ismerősödnek a gyereke robot és csak a tied húsvér gyermek.


A lányom 8 hónapos. Tisztában vagyok azzal, hogy fél5-kor felébred vagy fél 6-kor. Addig alszik egy huzamba este 7-fél 8tól!

Amikor hajnalban felkel, akkor eljátszik magában. Fél 7-kor reggelizik, mert akkor ébredünk mi fel apjával.

Nem patáliázik, tudja, hogy ez a menet.

Reggeli után, amíg összerakom/rakjuk a lakást normál állapotba ő bent játszik a kiságyába. Rendszerint az ajtót is becsukjuk még.

Kb. 8 körül szoktam kihozni, de ő akkor ébred fel újra. Van, mikor egyébként nem alszik vissza reggeli után.

9-fél 10-kor van a tízórai. Ha nem alszik vissza, akkor már hulla fáradt. Egyébként tízórai után a lányom másfél - 2 órát szokott aludni.


A gyereked elég "nagy" már ahhoz, hogy a napirendjét alakítani tudja.

Ha neki így jó, ahogy egyébként is csinálod/csináljátok, akkor felesleges másképp csinálnod.

2012. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én fiam hasonló. Este 6-7kor már alszik, reggel pedig 6 körül kell. Kb ugyanannyi tápszert iszik mint a tiéd (csak én hígítva adom neki, mert napközben nem nagyon hajlandó elfogadni a vizet. Játszik kb 1-1 1/2 órát és utána alvás megint és ha felébred kap gyümölcsturmixot. Most 11 hónapost. Délután kettőkor alszik újra.

Ha nektek is és a babának is megfelelő ez a menetrend, akkor nincs baj.

Az hogy eleget alszik-e az attól függ hogy mikor megy az ágyba este. Egyébként én alig ismerek olyan anyukát akinek a gyereke végig alussza az éjszakát, pedig legtöbb gyerek idősebb mint a fiam.

2012. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak,te nagyon is szerencsés vagy.Az én lányom is szinte ugyanígy van,és ez nagyon jó.Ismerősök gyereke már 6-7-kor kukorékol,meg hajnali 5-kor eszik,szóval örülj csak :) és persze adj neki nyugodtan.
2012. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom 14hós, de ugyanígy 6-6:30körül kel, megissza a tejét és én önző galád módon visszateszem aludni, ilyenkor 8ig, 9ig alszik, vagy csendben van (nem szoktam nézni hogy nyitva van-e a szeme). Régebben az enyém is aludt este 8tól reggel 8ig,de most épp ez van. Szerintem az a lényeg hogy szépen esznek és alszanak, nem éheztetném és nem tartanám ébren csak azért mert esetleg az ismerősök gyerekénél az vált be, ráér szabályokhoz alkalmazkodni később, most hadd legyen gyerek.
2012. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Megnyugodtam.

Amúgy nekünk így teljesen megfelel. Van, hogy 11 körül alszik a babakocsiban fél órát(mostanában egyre ritkábban, inkább nézelődik.) fél 1 körül ebéd. Utána mindig alszik a kiságyában 2-2,5 órát. 4 körül uzsonna, 8 kor fürdés, vacsora és fekvés.

Szóval nagyon jó kis napirendet alakított ki magának, nem szeretnék beleavatkozni. Majd ő változtat ha akar:)

2012. márc. 30. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Szuper a napirendetek,úgyhogy tényleg felesleges bármit is változtatni rajta.Egyébként meg ha nagyobb lesz majd szépen kitolja magának a reggeli kelést is,és majd csak akkor fog enni,de ezt bízd rá :)
2012. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök így. Mivel a fiam sokáig evett éjszaka is, ezért elhatároztam, hogy a lányomnál nem így lesz. Szerencsére hamar végig aludta az éjszakát kaja nélkül is. 7 után, fél 8 körül kelt. Majd ez egyre tolódott előrébb, és nem aludt vissza. Most az óra átállítás előtt konkrétan 5kor vigyorogva integetett a kiságyból. Akkor megetettük, és köztünk visszaaludt. Mióta átállítottuk az órát, 8kor megy fürdeni, nem 7kor (nyáron jobb lesz így), és most ma ő is kelt 6kor, megetettem, és fél 9ig aludt :) olyan jó volt :) Picit belefáradtam a fél6os kelésekbe.

Szerintem, a baj az lenne, ja éjjel 3 kor enne. A 6, az már reggel, mondd meg nekik :D

2012. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. márc. 30. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!