Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1 éves elmúlt és még...

Kisfiam 1 éves elmúlt és még mindig nem alszik el egyedül, hiába tesszük be a kiságyba. Sem este, sem a nappali alvásokkor. Mikor fog tudni egyedül elaludni? Vagy ezt valahogy sírással vagy más módszerrel ki kell alakítsuk nála? Még nem késő?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, tanácsokat, jól bevált módszereket várok. Köszi.
2009. jún. 15. 22:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem még időben vagytok, nyugi! Ha pl 2 éves lenne, akkor már keményebb dió lenne...ezt barátnőméknél látom. Ott a lefekvéskor a gyerek dönt hogy melyik szob
2009. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%
A sírni hagyást nem nevezném módszernek. Ez teljesen természetes, hogy egy 1 éves gyerek nem akar egyedül elaludni. Még így érzi biztonságban magát. Szerintem ezt nem szabad erőltetni. Tapasztalatból mondom, hogy majd magától rászokik arra, hogy egyedül aludjon el. De arra még várni kell 1-2 évet.
2009. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok...véletlenül elküldtem...bocsi! Szóval, a lényeg, a barátnőmékél már tiszta terror van a gyermek által. Nálunk 8 hónapos volt a lányom, mikor külön szobába tettük aludni. Háááát, az elején nagyon gáz volt, de 3-4 nap után gond nélkül elaludt. Mi hagytuk sírni. Na persze nem órákig, hanem pár percig. Ha úgy hallottam, hogy nagyon keservesen sírt, akkor rögtön bementem hozzá és megnyugtattam.
2009. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
A sírni hagyást végülis nevezik módszernek is! SAJNOS! Én nem tudom (már elnézést!), milyen anya az aki hagyja a gyerekét sírni! A pici csak annyit tanul meg az egészből, hogy ha szól, nem számíthat az anyjára! Persze , nem fog szólni3-4 nap után, nem lesz sírás! De lesz egy kialakult kép a babában az anyjáról, és nem utolsó sorban a lelkének sem tesz éppen jót! Még egyszer elnézést a véleményért! Nekem a szívem szakadna meg ha hallgatnom kellene!
2009. jún. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Olyat ne tegyél, hogy beteszed a kűlön szobába és az ágyába, majd rácsukod az ajtót, had sirjon....de el kell kezdeni. Bementek lefekvéskor a szobájába, lefekteted, mese., stb, legyen majdnem sötét. Biztos fog vergődni, sírni, orditani, de te ott vagy mellette, hogy megnyugtatsd. Ha kell,vedd ki az ágyából, készits be egy fotelt és vedd az öledbe. Ha megnyugodott, vissza a kiságyba. Ujra sirni fog, de te csak nAgyon higgattan simizd a hátát, nyugtatsd, de nagyon sokszor ne rángatsd ki-be, mert még idegesebb lesz. Lehet hogy első nap egy óráig is eltart, de ez az idő napról napra rövidül, ha kitartó vagy, mert anélkül nem fog menni! Ne hagyd ott addig, mig el nem alszik mélyen.
2009. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%

a fiam is 1 éves, most vagyunk túl talán a dolgon. én eddig kézben altattam, gondoltam szól, ha már nem jó neki. de csak sírt, és nem volt új módszerem...

így most így alszunk:elmondom neki, h megyünk aludni, bla-bla

a szobában a nagyágyon elbúcsúzom tőle, megpuszilgatom

beteszem a kiságyba, rögtön felpattan

elkezdek énekelni, kiveszem, dajkálom, aztán vissza.

4-5 kör után mikor visszateszem már nem áll fel, fekszik és simizem, énekelek tovább és elalszik...

4 nap horror volt, hiába énekeltem, csak ordított.

már nincs gáz:)

2009. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

22.14-nek teljesen igaza van! A gyerek nem megtanul elaludni, hanem megtanuja, hogy hiába sír, senkit nem érdekel. Ők még nem tudnak különbséget tenni, hogy percekig vagy órákig vannak egyedül. Ők csak azt érzik, hogy egyedül hagyták, senkinek sem számítanak. Nem jól nevelik ezzel a gyereket, hanem megtanítják neki, hogy senkit sem érdekel a sorsuk.

Minden gyerek megtanul egyedül elaludni, amikor megérik rá! De ez nem 8 hónaposan vagy egy évesen van!

Az a gyerek, akinek a sírására mindig azonnali anyai/szülői válasz érkezik (tehát haladéktalanul megy a szülő és megnyugtatja) sokkal hamarabb önállósodik, mint a direkt önállóságra nevelt társaik. Önállósodásra ugyanis nem lehet nevelni. Arra meg kell érni, és azok a gyerekek, akik biztos hátteret éreznek maguk mögött, bátrabban nyitnak a világra, hamarabb megérnek erre.

Csak gondoljatok bele, mikor mennétek bátrabban előre egy ismeretlen világban? Ha egyedül vagytok, vagy ha ott van mögöttetek valaki, akiben százszázalékig bíztok? A kicsinek ugyanis pont olyan, mint ha minket felnőtteket lőnének ki egy idegen bolygóra. Ismeretlen, felfedezésre váró, sokszor félelmetes világ.

2009. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22.25-ös válaszoló, egy kisbaba igenis meg tud tanulni egyedül elaludni, csak a szülőknek sokat kell figyelniük, hogy mi segít a babának az elalvásban. Hangsúlyozom, nem vagyok híve a sírni hagyásnak. Én pl. kislányomnál észrevettem, hogy cicin nyugszik meg elalvás előtt, szabályosan cumizik. Sokáig csak úgy tudtam elaltatni, hogy hagytam, hadd cicizzen, aztán mikor elaludt, betettem az ágyába. A helyzet akkor vált érdekessé, amikor már nem aludt el cicin. Szerencsére, valahogy felfedezte, hogy az ujja is jó erre. Mostanában úgy jelzi, hogy elege van és fáradt, hogy feszeng a kezemben/ölemben, vagdalja a testét. Ilyenkor beviszem a szobájába, kicsit simizem, ringatom pár percig, hogy megnyugodjon, aztán beteszem az ágyába, Ő erre elhelyezkedik, beveszi a pici ujját, és pár percen belül magától elalszik. Sikerült összekötnie valahogy ezt a három dolgot: jelzi, hogy fáradt, erre anya beviszi az ágyába, Ő pedig ujjcumizás kíséretében végre pihizhet. Még csak 4 hónapos, de már egyedül alszik el.
2009. jún. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
22.36-os, nem egészen érted, amit leírtam. És a négyhónapos baba gyakran csinálja, amit a te picid. Az enyém is ilyen volt. Most 10 és fél hós, ha nem alszik be az esti szopin, akkor neki is megvan a maga kis rituáléja, amivel elaludni szeret. De én nem is erről beszéltem előző válaszomban. :-) Majd megtapasztalod te is.:-)
2009. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok. Én sem érzem még, hogy kényszeríteni kéne az egyedüli elalvásra, de gondoltam mégiscsak már elmúlt 1 éves, és lehet elkéne kezdeni. Végülis valószínű az is sokat számít, hogy még szopizik, nálunk is megtörténik, hogy elalszik már szopizás közben, ha nem akkor ölben, vagy éneklünk neki vagy csend. Mert mesemondásra írtó figyelmes lesz és megjön neki is a mesélhetnékje :-))


A mi fiacskánk is elaludt egyedül míg kisebb volt, aztán jött egy pár hetes taknyolás, orrdugulás, ezért ölben altattuk, hogy már ne dugult orral tegyük be a kiságyba, és "elromlott". Ez olyan 4 hónaposan lehetett. És addig az éjszakát is átaludta, azóta legalább egyszer megébred és szopizni kell.

2009. jún. 15. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!