Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki az, aki nem ért egyet az...

Ki az, aki nem ért egyet az igény szerinti szoptatás olyan formájával, hogy ha nyafog a baba, rögtön cicit kap, akkor is, ha rövid idő telt el az utolsó szopi óta? És miért?

Figyelt kérdés
Itt most sz első időkre gondolok, amikor az ember még nem pontosan tudja, mi is pontosan s babóca baja. Minden választ nagyon köszönök.
2012. ápr. 1. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

az nem nevezhető igény szerinti szoptatásnak, ha minden nyikkre cicit kap a gyerek, hogy elhallgasson. Inkább ezzel azt tanulja meg, hogy egyen, ha baja van.

Az igény szerinti szoptatás az, ha nem percre pontosan 3 óránként etetünk, hanem rugalmasak vagyunk és a babához igazodunk. Egyedül nyáron kell gyakrabban szoptatni, ha nem kap vizet a baba, hogy oltsa a szomját, amúgy azért ki kellene bírnia 1-2 órát, ha degeszre eszi magát, és most nem a fejlődési ugrások idejére gondolok.

2012. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Én. Illetve ez nem igaz, hogy nem értek egyet, mert nyilván mindenki azt és úgy csinál, ahogy neki és a babának jó...

Szóval én úgy próbáltam ezt a dolgot, hogy kb. 3 óránként szoptatom a kisfiam. Nyilván, ha nagyon nyűgös, akkor ettől eltértünk és kapott hamarabb, de sosem etettem mondjuk óránként. 2 - 2,5 óra mindig eltelt a két evés között. Nagyon hamar szépen be is álltunk erre mindketten és rövid időn belül bebizonyosodott, hogy a szopik utáni túl korai nyűgösségnek bizony más az oka.

Van egy ismerősöm, aki minden egyes nyikkanásra dugta a cicit a pici szájába. Ők ehez szoktak hozzá és néhány héten belül ott tartottak, hogy gyakorlatilag az ágyban töltötték az egész napot, mert a baba fél óránkét "éhes" volt...

2012. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ó ezt a fajta igény szerinti szoptatást én is kipróbáltam, de mivel ikreim vannak, így a napjaim nem álltak másból, mint ciciztetésből. Hamar visszaálltunk a 3 óránkénti majd 4 óránkénti szopira. (Kivéve nyáron, mert a nagy melegben szomjasak is voltak és mivel volt tejem nem akartam teáztatni őket. Így akkor akár másfél-két óránként is szopiztak.)
2012. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Én is 3 óránként etetem a fiamat, nagyon szépen fejlődik így is. Eleinte én is igény szerint szoptattam, de akkor az egész nap ebből állt sajnos... nagyon nehéz volt erről átszoktatni egyébként.
2012. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értek egyet,pontozzatok nyugodtan,de az hogy minden nyekkenésér,vagy fél óránként mellre rakni a gyereket nem tartom jó módszernek. Kisfiamat 3 óránként etettem,nem volt hamarabb éhes,volt olyan időszak néhány nap mikor 2,5 óránként megéhezett akkor természetesen megetettem,de egy idő után tudtam mikor miért sír,vagyis inkább sejtettem.

Volt időm enni,fürdeni,pihenni,aztán házimunkát csinálni.Volt egy rendszer,és nem én erőltettem rá,neki így jó volt.Sajnos 3 hónapos volt mikor elapadt a tejem,próbáltunk mindent sűrűbben mellre raktam,fejtem,de nem sikerült,így tápszeres lett.Annyival egyszerűbb volt átállni,hogy a tápszert is 3 óránként kellett adni,mert a pocaknak 3 óra kellett mire megemésztette.Most 11 hónapos,jó étvágyú,egészséges,jól alvó,a következőnél is így csinálom,és remélem akkor legalább féléves koráig tudom majd szoptatni.

2012. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

A kezdetektől igény szerint szoptatom a babám és számomra sem azt jelenti, hogy minden nyikra cicire teszem. Az elején figyeltem az órát és látszott, hogy kb 2-2,5 óránként lett éhes. Az éhségnek egész pici babáknál vannak jelei amiből rá lehet jönni. Pl cuppog, olyan hangot ad ki mintha köhögne, próbálja az ökleit a szájába tömni, szopizza a nyelvét. Egyáltalán nem kell megvárni míg elkezd sírni.

Voltak időszakok amikor a lányom sűrűbben kért enni (jellemzően fejlődési ugrásnál) és volt amikor 4-5 óra is eltelt két szopi között. Most 9 hónapos, szépen fejlődik és bőven van tejem.

Most is ahhoz tartom magam, hogy nem tesszem mellre minden nyikra. Most már szépen tudja mutatni, ha cicit kér és tényleg csak akkor kér ha szüksége van rá mert éhes vagy szomjas.


A barátnőm a klasszikus igény szerinti szoptatást követi a kezdetetektől (azaz minden nyikra tolta a gyerek szájába a cicit) és ott tartanak a közel 2 éves fia kb 10 percenként visít hogy cici és ha nem kap azonnal akkor éktelen hisztit vág le. Na ezt Én nem akarom!

2012. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Én!!!!
2012. ápr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék arra a kedves pontozóra aki lepontozott hogy mit csinált volna a helyemben akkor, amikor a kisfiam 24 órából 18-at a cicimen lógott!!!!!! Ha nem, akkor tömte az öklét ahogy le is írta az előttem szóló, és ha nem kapott cicit akkor ordított.... és azért ordított, nem más baja volt!!!!!! mivel 2 hét múlva már teljesen jó volt a 3 óránkénti evés....

Úgyhogy ha valamit szerintetek rosszul csináltam, akkor írjátok is le hogy mit, ne csak pontozgassatok......

Egyébként a fiam 6 hós 74 cm és 9,3 kg!!!!!

2012. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük,engem is lepontoztak....ez az oldal tele van "szuperanyukákkal" akik azt hiszik mindent jobban tudnak
2012. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves Utolsó! Az éhség jeleit természetesen figyeltem és ha éhség jeleket adott, akkor azonnal megetettem, nem érdekelt semmi. Ez jól működött, ha tudott aludni a baba, de ha nem sikerült elaludnia, akkor csak nyűglődött és ilyenkor a fáradtság miatti nyűglődés számomra észrevétlenül ment át éhségbe. De ha elkezdett hangosabban sírni a nyűglődésnél, akkor azonnal kapott cicit.
2012. ápr. 1. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!