Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak akkor szabad ültetni...

Ha csak akkor szabad ültetni a babát, ha magától felül, akkor lányomat 11 hónapos koráig nem ültethettem?

Figyelt kérdés
de ez mégis hogyan kivitelezhetö? ha az ölemben tartom úgyis elöredölt ülésbe már 5-6 hónapos korától, de önállóan 11 hónapos ült fel.
2012. ápr. 7. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Lesz aki azt írja, dehogynem ültesd csak, de én nem tenném, akárhány hónapos, ha még magától nem tud önállóan ülni.

A gerincének megterhelő, akárki akármit mondd. Én is utána néztem, mert 5 hónapos a fiam és félig ültetni akartam a babakocsiban, de egyetemet végzett embernek elhiszem, hogy ártalmas. Megvárom még magától felül.

2012. ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad ültetni,amíg magától nem ül fel. Ha az öledben ül,akkor az még nem ülés,mert te tartod a gerincét.
2012. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Tudtam, hogy lepontoztok! :D Csak tudnám mi a jó isten volt olyan megbotránkoztató a válaszomban...
2012. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
11 hónapost ültethetsz, csak ne támaszd ki, hogy el tudjon dőlni ha elfárad. Dévényes gyógytornász mondta ezt, amikor járt hozzánk, mert az én kicsim is nagyon későn kezdett mozogni, és ülni is.
2012. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
5 hónapos sincs a fiam de nem tudom fektetve fogni mert üvölt. Az ölemben ül, de én tartom, nem a gerincét terhelem! Kitámogatva nem szabad ültetgetni, ha te tartod úgy lehet.
2012. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Azt mondja meg nekem valaki hogy mi a különbség ha a te öledben ül és a között hogy ha kitámasztod. Amikor a te öledben ül, te ugyan úgy kitámasztod, nem érzed ha már elfáradt és eldőlne. Miért lehet az egyiket és miért nem a másikat. Én sosem ültettem a fiam, ennek ellenére az ölemben néha ült, de ezt sosem értettem..
2012. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
én semmit sem eröltetnék, amíg nem egyedül csinálja, addig a testének eröltetés szerintem. Én nem engedtem senkinek sem azt, hogy ültesse, sem azt, hogy kézen fogva sétáltassa és egyedül ült 6,5 hónaposan (rájött ha hátrafele kúszik és pl. az ágy oldalának ütközik, de ő tovább tolja a kezével magát, akkor fel tud ülni) a védőnő azt mondta, hogyha egyedül csinálja nincs mit tenni, ő érzi mikor jött el az ideje...
2012. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 2.5 éves a fiam. 9 hónaposan ült fel egyedül, de előtte is már félig ülő helyzetben sétáltam vele a babakocsiban, vagy félig ülő helyzetben etettem a pihenőszékben, vagy párnának dőlve ivott a csőröspoharából. Mindezt a védőnő jóváhagyásával. Szóval ez azért így nem igaz, hogy EGYÁLTALÁN nem szabad ültetni. (Akkor egyáltalán nem is tudtunk volna sétálni. Egy ekkora gyerek már szeret nézelődni a babakocsiban.)
2012. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is baromság, hogy egyáltalán nem lehet ültetni azt a gyereket aki még magától nem ül fel. Akkor tényleg, amelyik gyerek csak 11 hósan ül fel magától, az addig csak feküdjön?? Ezt ti sem mondjátok komolyan ugye? Ölben miért nem ülhet ezt nem értem. Én sem azt mondom, hogy üljön egyedül, de az azért túlzás.

3 gyerekes anyuka

2012. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
a félig ülő helyzet, az ugye nem nevezhető valódi ülésnek, hisz már az újszülött is a hordozóban emelve van, az a lényeg, hogy ne a popsiján tartsa a hátát. Lehet lepontozni, akinek nem tetszik, de akkor sem mindegy, hogy döntve van, vagy ültetve
2012. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!