Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany idegennyelvet tud egyszer...

Hany idegennyelvet tud egyszerre megtanulni egy kisgyerek, ha csecsemo kora ota hallja azokat?

Figyelt kérdés
En magyar vagyok, a ferjem finn. Mindketten a sajat anyanyelvunkon szolunk a 3 honapos lanyunkhoz. Egymas kozott viszont angolul beszelunk.. tekintve hogy a masik nyelvet nem tul jol beszeljuk. Jajj nagyon zavarosnak hangzik ez igy, bar nekunk eleg termeszetesen jon... Birja majd ezt a gyerek kovetni? Es hany evesen szolal majd meg eloszor igy???
2008. ápr. 16. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A babának nem nehéz két nyelvet megtanulni,neki ez lesz természetes,szerintem a harmadikban is el fog igazodni.Mivel neki több nyelvből kell összeszednie a szókincset lehet,hopgy folyékonyan késöbb kezd el beswzélni,de az alapvető,egyszerű szavakat mondani fogja(a fiam10 hónapossan mondta az anyát meg a nem -et,a lányom másfél éves és most mondja az anyát meg a nem-et...)azt hiszem az is normális ha 2 évessen kezd el beszélni.Olvass egy kicsit utánna Vekerdynél,Raschburgnál...
2008. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Így van, neki ez a természetes. Az egyetemen a pszichológia tanárom mesélte, hogy a 4 éves az unokája, az anya magyar, az apa angol, és bármikor képes váltani, tehát egy mondatot elkezd magyarul, és ha kérik angolul fejezi be!

Ne aggódj, nem véletlenül "divat" ma már a legkisebbek idegen nyelven tanítása!

Én úgy tanultam 6-7 évesen van a beszédben egy kritikus periódus, addig a gyermek annyira fogéony, hogy képes több idegen nyelvet is anyanyelvi szinten elsajátítani!

Az pedig, hogy mikor kezd el beszélni, nem befolyásolja, hogy hány nyelven szóltok hozzá!

Szerencsés baba, hiszen később kevesebb baja lesz a nyelvekkel, ami igen nagy kincs a mai világban!

2008. ápr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én párom olasz, mi olaszul beszélünk. A babázótól érkezett e heti hírlevélben örültem én is ennek a cikknek: [link]
2008. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszer a tévében láttam egy családot, ahol az anyuka magyar, az apuka izlandi (asszem), egymás között angolul beszéltek, de a nagymamával németül. Három gyerek volt, mind a három egyszerre tanult meg magyarul, izlandiul, angolul és németül. Nagyon durva volt, mutatták, ahogy ebédel a család és beszélgetnek :))) Állítólag tök normál időben kezdtek beszélni.
2008. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En is ket nyelven nottem fel,es most a parom meg torok akivel nemetul beszelek..nekem is erdekes lessz a helyzet..
2008. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ugyan ez a fennàllàs nàlunk:D:D.én magyar vagyok,a pärom svàjci ,a magunk nyelvén beszelünk a picihez,de egymäs között nem perfektül de angolul nyomjuk:D::D.ugyogy én megertelek.tehàt a pici nagyon lazän elfogja sajätitani a pärodét,a tiedet és az angolt is.tuti forräsbol tudom hisz iwiwen pär hölgy aki magyar és szintén itt él és több éves a gyereke ugyanezt irta.de kb a baj az esz ha a pici beszeli a finnt temeg nem:D,nàlunk is igy lesz,a pici németül majd dumcsizik én meg azt sem tudom mi van.szval jobb ha a picivel együtt tanulsz:D.merre laktok amugy?:D
2008. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én két idegennyelvet tanultam meg egyszerre folyékonyan beszélni. Apukám francia,anyukám magyar, magyarról franciára ugyanúgy át tudok váltani,mint franciáról magyarra.
2014. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!