Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes/hónapos korban...

Hány hetes/hónapos korban "találta meg" a babátok az ujjacskáját ujjszopás céljából?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, nem cumizik, kevés a tejem így pótlást is kap szinte a kezdetektől.

Nehezen alszik el, vagy a babakocsiban tologatom,vagy a kezemben ringatom, és mostanában melléfekszem az ágyban és a cicin alszik el nagy nehezen.

Azt vettem észre, hogy szereti a textilpelust gyűrögetni, és szereti ha az arcához ér. Azt egyáltalán nem bánom, hogy nem kell neki cumi, de ha szopná az ujját talán könnyebben meg tudná magát nyugtatni, illetve könnyebben álomba szenderülne.


2009. jún. 18. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy kb 2-3 hósan szokták elkezdeni az ujjszopást.


(az ujjszopás egyébként sokkal rosszabb mint a cumi, zavarja a fogak fejlődését, nem higiénikus és sokkal nehezebb róla leszokni)

2009. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de nekem erről más a véleményem:)

De isten ments, hogy ezen vitatkozzunk, nem azért tettem fel a kérdést!

2009. jún. 18. 11:53
 3/12 anonim ***** válasza:
kb 3 hósan, 10 hónapja ki sem veszi! Én sem tiltom, csak bosszant, hogy mindenki tesz rá valami "aranyos" megjegyzést...
2009. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
érdekes az előző válaszoló elmélete, az enyém kéthetesen szopta a hüvelykujját.
2009. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
11:49esnek még annyit, hogy valóban higiénikusabb egy műanyagdarab, ami kilóg a csecsemő szájából, és folyamatosan a földön landol.
2009. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém kb 3 hónaposan az összeset, de most 6 hónaposan már csak a hüvelykujját szopizza.
2009. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is 3 hónaposan találta meg a kezét, azt is folyton szopizza minden variációban, a cumit is elfogadja, sőt néha csak az jó neki. mi a pelusos dolgot a 3. héttől csináljuk, akkor vettem észre, h megnyugtatja, ha az arcához ér. ja, és azt is szopizza.
2009. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 hónaposan már cumizta a hüvelykujját.
2009. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2-3 hetesen már mi i szopiztuk az ujjunkat, csak mi a mutató ujjunkat :) Mostanában kezdi megtalálni a hüvelykujját, de még nagyon kis esetlwnül áll a szájában. Én is jobban örültem volna neki, ha a cumira szokik rá, mert azt el lehet tőle venni, míg az ujját nem....de sajna a cumitól öklendezik. :)
2009. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3 hónaposan.
2009. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!