Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdhetek az anyatejen...

Mikor kezdhetek az anyatejen kivül mást is adni a babának - 4 vagy 6 hónaposan? Édessel-almával-vagy krumplival kezdjem?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 17. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak anyatejes, és elég a tejed, akkor 6 hónapos koráig ne adj mást. Utána almával kezdj, majd jöhet a banán, barack, répa, krumpli (ezt magában nem nagyon szokták szeretni a babák), és a többi.

Sok sikert! :o)

2008. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Szia .Én ciciztettem, de 4és fél hósan kíváncsiságból megkóstoltattam vele a répa pépet, és nagyon izlett neki.Ezért adtam neki máskor is, és szépen hozzászokott az ízekhez, de az almát pl soha nem ette meg.
2008. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem akarod,és van elég tejed nyugodtan lehet akár 8 hónapos koráig csak anyatejes a baba.Amúgy a fél évet szokták javasolni.
2008. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem is 6 hónap, hogy a bélrendszere elég érett legyen, hogy meg is eméssze az újat.

Mindegy, gyümölccsel vagy zöldséggel kezdesz, és ki kell tapasztalnod, mit szeret és mit nem. Nálunk pl a savanyú alma jött be, meg a meggy magában, a másiknál pedig minden csak banánnal. A krumplit magában nem szokták szeretni, akkor inkább répa.

Először tehetsz hozzá lefejt anyatejet is, hogy ismerős legyen neki. Ha nem ízlik, várj 2-3 napot, és aztán próbáld újra.

Savas almát ne adj tejjel, kihányhatja, de ha megpárolod az almát, úgy már jó.

Szopi után ha 2-3 kiskanállal elfogad, már jó!

2008. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bendzso ***** válasza:
én mindkét fiammal négy hónaposan szoptatás mellett kezdtem a hozzátáplálást. a nagyobbnál azért, mert szerintem négy hónaposan már szükségük van másra is és mert szerintem fél éves koruk után nagyonkevés az anyatej önmagában. a kicsinél meg azért, mert egyszerűen kivette a kezünkből a kaját. a naggyal még óvatoskodtam, védőnői javaslatra anyatejes krumpli (ezt a kutya ette meg, így lett a fiamnak a tejtesója a kutya), aztán vízben főtt krumpli és óvatosan apránként kezdtük. a kicsinek, ha vasszöget adunk a kezébe,a zt is megeszi, neki már nem is pancsoltam, hanem kezdtünk banánnal utána hónapokig bármit megevett csak banán legyen benne. majd kapta szépen a korának megfelelő babételket. tegnap volt egy éves, mindent megeszik, eszik a testvére helyett is, aki azóta is hihetetlen keveset eszik. és, h mivel is kezdd? ahány védőnő és anyuka, annyi jótanács. én ezért is ragaszkodom mindenben a doktor bácsim véleményéhez, hiszen ő a szakember, ő mégiscsak jobban tudja mindenkinél :0) szóval vagy a védőnőt vagy a dokidat kérdezd meg (amelyiknek a véleményére jobban adsz) és kezd úgy, elkerülendő a jövőbeni félreértéseket :0)
2008. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!