Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik étvágyjavító csecsemők...

Létezik étvágyjavító csecsemőknek?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a kislányom és eléggé étvágytalan. Jelenleg csak anyatejet kap, az lenne bőven, de keveset eszik, kb fél litert egy nap és nagyon lassan hízik. Létezik valamilyen étvágyjavító ilyen piciknek? Esetleg megpróbáljam a mellétáplálást, hátha más ízt szívesebben fogad?
2008. ápr. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia .Én megpróbálnám,a hozzátáplálást. De ha jó a közérzete és nem jelzi hogy kevés a kajcsi, és nem éhes ekkor men biztos hogy keveset eszik.Lehet hogy csak te gondolod úgy hogy a fél liter kevés.Neki lehet hogy elég.Az újszülöttkori rohamos hízás egyre lassabbá válik.Ez normális.Ha a súlya megfelelő akkor szerintem nincs ott gond, csak te aggódsz túlzottan.De beszélj a védőnőddel, ő többet tud mondani.
2008. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem elég a sújygyarapodása a doki szerint sem.

A hozzátáplálást te mivel kezdenéd?

2008. ápr. 18. 06:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy a hozzátáplálástól nem fog jobban hízni... nézz végig a családon, esetleg valakitől örökölt ilyen alkatot. Nálunk a fiam "problémás", 3-6 hós koráig szinte nem hízott, épp csak megduplázta a születési súlyát fél évesen, pedig 3 kilóval született. 6 hónaposan már mást is kezdett enni, ráadásul rákapott az ízekre, szóval sokat is, de mégsem hízott jobban. 1-2 éves kora közt semennyit sem hízott, aztán hirtelen rájött 2 kiló valahonnan, most 4 éves, és minden csontját meg lehet számolni, pedig eszik rendesen és mindenfélét. De az apja is ilyen volt.
2008. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A férjem vékony, de ő is jó evő. Nem nagyon értem miért nem akar enni a kicsim és miért ilyen sírós. Azért kérdeztem, hogy létezik-e étvágyjavító, esetleg valamilyen homeopátiás bogyó... A mellétáplálás csak azér jutott eszembe, mert talán a banán táplálóbb a tejnél.
2008. ápr. 18. 09:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg kérdezd meg a doktornőt, vagy a védőnőt, hogy mit javasolnak. Ha az orvos szerint nem elég a súlygyarapodás, biztos tudna javasolni valamit. De szerintem ne aggódj, biztos utol fogja érni a többi vele egykorút. A baán szerintem ilyen korban még korai, almával szokták kezdeni a hozzátáplálást, de nem hiszem, hogy attól jobban hízna.
2008. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!