Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kengurut tényleg újszülött...

A kengurut tényleg újszülött kortól lehet biztonsággal használni, ha az van beleírva, hogy 0+? A márkája Maclaren.

Figyelt kérdés
Valahogy olyan rossz érzésem van ezzel kapcsolatban, de lehet, hogy csak felesleges előítélet. Viszont hamarosan megszületik a 2. babám, és az örökmozgó nagy mellé kényelmesebb lenne a sétákra kenguruban vinni a picit, mint babakocsival rohanni utána. Szóval ha kb 2 hetesen beletenném, az tényleg nem ártana neki? Szoktam nézni más babákat, és olyan kis görnyedtek benne, és féltem a gerincét.
2012. ápr. 17. 12:51
 1/8 Kerria ***** válasza:
0%
ha vízszintesen is vihető benne, akkor lehet újszülöttkortól, amúgy csak akkor ha már ül.
2012. ápr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vízszintesen nem lehet ebben, újszülött szűkítős, és ülni tud csak benne...de sokaknál látom, hogy ebben viszik, ültetve...
2012. ápr. 17. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
3 hetes volt,amikor elkezdtük használni,semmilyen problémát nem okozott,6 hósan szépen magától felült,6,5hósan felállt.
2012. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

szió, nekem chicco volt, szintén rá volt írva, hogy újszülöttkortól használható, de ez nem volt igaz, sőt gyakorlatilag 6 hós korában mertem először beletenni.

megnéztem a Tiéde is a neten, sztem ez sem jó.

Viszont láttam élőben olyan kengurut anyukán, ami olyan volt, mint a Tiéd, de sokkal szorsebban oda tudtad magadhoz "szorítani" a kicsit, tehát úgy, mint egy hordozókendőben, mikor tökig odasimul hozzád, így nem nyeklik sehol a kicsi.

nem tudom megvetted-e már, de én ha legközelebb vennék, akkor csak úgy, hogy már megvan a babám, és belepróbálom.


Nagy szenyóság ez, hogy ráírják, és fele sem igaz, sok sok pénzért...:-(


Jó egészséget!

2012. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan volt, ami fektethető volt és még így is kb 3 hónapos korában tettem bele először a babám, pedig nagyon jó stabilan tartotta, merevítős és fejtámaszos. Én is netről vettem, de ahogy már korábban írta valaki, ha most kéne vennem, akkor inkább "belepróbálnám" a gyereket, csak úgy venném meg.
2012. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Ne használd újszülött kortól, és lehetőleg később se:). Nem garantálja a megfelelő lábtartást, a gerinc görbületéte, a megfelelő terpeszt... linkelek egy képet a kicsik helyes testtartásáról szépen látszik, hoy ez bizony egyetlen egy kenfuruban sem elérhető. VÁlassz hordozókendőt vagy karikáskendőt, ezekben el tudod érni a helyes testtartás:).

[link]

2012. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek a 6. válaszolóval. Lehetőleg ne kenguruzz, nem tesz jót a csípőnek és a gerincnek. Ezen kívül nagyon kényelmetlen is egy nagyobb babával, mert nem simul elég szorosan hozzád, és túl alacsonyan van (legalább olyan magason kell lennie a babának a hordozóban, hogy meg tudd puszilni a fejét).

Inkább hordozókendő vagy mei tai. (Bár a legjobb a kendő.)

2012. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. ápr. 18. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!