Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 4...

Van itt olyan anyuka aki 4 hónapos kortól elkezdte a hozzátáplálást? Miket és mennyit evett először a baba?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van 4 hónapos kortól cukkini főzelék, és banán, szilva. Ezt is lehet adni neki? A hozzátáplálási táblázatban ezek később vannak feltüntetve.
2012. ápr. 18. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Lányom nem 4 hanem 5 hónapos volt, de szerintem ugyanaz vonatkozik fiatalabb babára is. Mi reszelt almával kezdtünk 1-2 kanállal, majd fokozatosan növeltem az adagot 2 kanalanként és persze figyeltem, nem lesz-e baja tőle: allergia, hasmenés, egyebek. Nálunk azért kellett elkezdeni , mert az addigi 4 órás étkezések helyett már 2 és fél óra után megéhezett. De ennek is megvolt az oka: 6 hét alatt 5 centit nőtt. :) Sorrend védőnő javaslata alapján: alma a legelső, utána barack, szilva, banán, meggy. Zölségnél krumpli, sárgarépa, sütőtök, cukkini ( szintén sorrendben) sok sikert!
2012. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 hónapos korban kezdtük a hozzátáplálást bébiétellel.

Alma-banánpüré és sütőtökpüré volt az első, amikkel megkínáltuk. Először csak pár kanállal, aztán fél üveggel, majd 3/4-el, szóval szépen fokozatosan.

Utána több fajtát is kipróbáltunk a korához mérten.

Amik nem ízlettek neki, azt nem erőltettük.

2012. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is négy hónaposan kezdtük. Mindenképpen egyszerre csak egyet kóstoltass, ne keverd az ételeket. Először alma, aztán sütőtök, stb. És mindig egy egy kanál, fokozatosan emeld az adagot. Én az elején mindent egy hétig kóstoltattam. Almával kezdtem majd sütőtök, és csak ezután kevertem a kettőt. Az elején elég lassúnak tűnik, de aztán beindul. Két havonta váltottam ki újabb étkezést. 4-6 hósig egy étkezés, 6-8 hósig kettő és így tovább.

Ja és szerintem nem érdemes bébiételt venni az elején mert annyira keveset eszik. És ha megbízható helyről vásárolsz, vagy esetleg terem kertben, akkor jobb ha azt kapja.

2012. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kerria ***** válasza:

szia,


én terápiás céllal 3 hónapos korától adok a kislányomnak szilvát és barackot. Emésztésben segít!


Alma-banán pürét pedig kb 2 hete, azaz 4 hónapos korától adom neki, de utána kap szilvát is, mert őt megfogja az alma.


Brokkolis burgonyát kóstoltattam vele, ez nagyon nem jött be, viszont a sárgarépa és a finomfőzeléket úgy eszi, mintha csak ezt ette volna eddig is :)

2012. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 hónapos kora után én már adtam neki egy-két gyümölcsöt pürésítve.

Mindig kicsit többet. Most 4 hónapos, de van,hogy bevág egy üveg pürét egyszerre!

Én vegyesen adok saját ill. üveges kaját. Megnézem,hogy az üvegesben (amire ráírják,hogy 4 hónapos kortól),hogy mi van benne, azt akkor adom saját elkészítésűként is neki!:)

2012. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!