Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónaposnak mennyire töritek...

13 hónaposnak mennyire töritek/pépesítitek össze az ételét?

Figyelt kérdés

A fiam már javarészt a mi ételünkből eszik, viszont bajban vagyunk a rágással. Egyszerűen csak nyel, ha kanálból kapja a kaját, és nem akarja megrágni. Ezért nyilván folyton öklendezik, ha nagyobb darab marad benne, sőt többször vissza is hányta már az addig megevettet.

Csak villával töröm össze neki az ételt már régóta, de nem tudunk haladni a szilárdabb kaják felé, mert egyszerűen nem rág. Pl. a virslit kenyérrel viszont szépen eszi, falatkákban kapja és elöl megrágja a fogaival. Egyébként 6 foga van, alul kettő, fölül négy.

Legyek türelmesebb és várjak hogy több foga legyen? Vagy mit csináljak vele, hogy ne csak nyeljen?

Evés közben milliószor mondom neki és mutatom is, hogy mit kellene csinálni, de ő akkor is csak vigyorog rajtam és nyel. Kezdek bepánikolni, hogy még másfél-két évesen is törnöm kell neki a kaját, ha nem lesz addig rágófoga. Nem tudom, hogy hol rontottam el...



2012. ápr. 19. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a hat fogacska nem alkalmas a rágásra. (próbáld ki te magad is, hogy csak ott rágod össze a falatot... ugye, hogy nem könnyű, pedig te tudod, hogy mit kell csinálni. A babád még csak most tanulja!)

Majd, ha kijönnek az örlőfogak, akkor kezd el rendesen enni. Addig csak annyit tehetsz, amit eddig is, nyomkodd össze kissé, és hagy nyammogjon. Adj neki kekszet, kenyérhéjat, hogy majszolhassa, szokja a rágást/harapást.

Ne aggódj. Ha lesz mivel, rágni is fog.

Sok sikert és kitartást.

2012. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagytok lemeradva semmiről...

A 6 foggal még nem tud teljesen jól mindent megrágni..nem is baj,ha nem nyeli le a nagyobb darabokat,a gyomrának sem tenne jót!

A lányom is igy van...kenyeret,virslit,bulátát harapja szépen,rágja..de főziben ,ahogy írod ha néha nem figyel oda az evésre,akkor sokszor öklendezik:S

Én is összeszoktam még nyomkodni neki Ő 12.5 hós:)

2012. ápr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 6 foggal való rágás is babáktól függ,hogy tud e úgy rágni "rendesen" vagy nem! Az enyémek pl. már 4 foggal is megrágták annyira az ételt,hogy nem volt gond,és amikor 6 foguk lett,akkor már rég nem pépes,vagy darabos ételt kaptak,11 hónapos koruk óta úgy egyben kapják a főtt ételt is,mint ahogy mi esszük.


A Te fiadnak valóban szoknia kell a rágást. Ismerek olyan kisfiút,aki ovi kezdés előtt is még úgy evett,ahogy a Te fiad! Ahogy írták is már előttem,adhatsz Neki kekszet,kenyér hajat- olyan dolgokat,amit egyedül harap,a jelenlétedben. Gyakoroltatni kell Vele a rágást. Ennyit tehetsz,ennél többet később sem!

2012. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lányomnak 2 foga van, és semmit nem kell neki összetorni. Adom a falatokat, ő meg össze rágja. De nála ez egyik napról a másikra jött, előtte ő is mindentől oklendezett. Szerintem babája válogatja, mikor érik meg rá. És a fogak számához nem sok köze van.
2012. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Mi is így vagyunk vele, nem rág, csak nyel és öklendezik. De szerintem sem vagyunk lekésve semmiről sem, én alapból nem adok neki olyat, amibe ha belegondolok, én sem tudnám szétnyomkodni az ínyemmel vagy a szájpadlásomon a nyelvemmel.
2012. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!