Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 napos a babám és nagyon...

11 napos a babám és nagyon csúnya, gennyes a köldökcsonkja. Valakinek volt ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
Már kihívtam a dokit, nemsokára itt lesz de nagyon aggódok, a kicsim ma elég rosszul szopizik és egy kicsit bágyadt láza nincs popiban 37.2.
2012. ápr. 24. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát annak nem szabadna gennyesnek lenni úgy tudom... Hogy mutatták a kórházban a kezelést? CSak azért kérdem, mert nekünk először azt mondták, csak a tetejét kell alkoholos vattagombóccal letörölni, aztán a hintőpor és a gézlap. Aztán itthon a védőnéni mutatta, hogy inkább fülpucival, és ne féljek egész az alsó részig benyúlni vele és alaposan kitörölgetni, és csak aztán a hintőpor meg a gézlap.

Remélem gyorsan rendbe jön a babó, és nem lesz semmi gond!

2012. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És csak a lényeget hagytam ki, hogy mire ezt e védőnő mutatta nekünk, ugyan még gennyes nem volt a pici köldöke, de már rendesen szaglott, és rengeteg dolgot takarítottunk ki belőle.
2012. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én fiamnak is gennyes volt, és amikor leesett a csonk, aztán is gyulladt maradt, de naponta törölgettem alkohollal és szépen rendbe jött.nyugi, nem lesz gond!
2012. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon alaposan ki kell törölni, ne félj, ne fáj neki, max idegesíti.


Alkoholos fülpálcikával, és nem gézlappal, rendesen bele kell nyúlni vele, és addig törölni, akár 4-5 pálcika, amíg tiszta nem lesz szinte teljesen a pálcika végül.

Utána kis hintőpor rá.


Minden peluscsere alkalmával csinálni kell, azaz 2-3 óránként.

2012. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is rosszul mutatták a kórházban. Szintén, mint az elsőnek, hogy a tetejét kell törölni. Aztán itthon kiderült, hogy kicsit "ki kell emelni", és alatta is törölni fültisztítóval amennyire engedi.

Egyébként azért is lehet bágyadt ill. étvágytalan, mert front van. Nézd csak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen rosszul mutatták a kezelést nekem is. Most takarította ki a doktornő. Húúú de rossz ez a nap...a légzésfigyelő is becsippant persze mert rossz helyre raktam a gyereket. Minden ellenem van ma.
2012. ápr. 24. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én babám járt így, nem törődtek vele a csecsemő osztályon (sajnos komplikáció miatt pár napot ott vol szülés után), hiába jeleztem, hogy büdi a köldöke. Majd átkerültünk a bőrgyógyászati osztályra, ahol rögtön elkezdték kezelni. Valami piros löttyöt kapott rá, meg a nővérek napi 3szor átmosták valamilyen oldattal. (nem alkohol) A teljes gyógyulás beletelt 2-3 hétbe. Tisztításnál alá kell nyúlni a csonknak.
2012. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!