Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen napirendetek van 8...

Milyen napirendetek van 8 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Mikor alszik, mennyit eszik és egyebekre gondolok.

2012. ápr. 26. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

2 hét múlva lesz 8 hónapos,de gondolom akkor sem lesz ez másképp,mint most :-)


Reggel 3/4 6-tól hallom a hangját,de még vissza alszik kb egy fél órára,majd ha felébredt,addig nyugodtan vár,míg ki nem veszem az ágyából -egy szobában alszunk. Általában 3/4 7 körül szoktam kivenni (van két nagyobbam,akik míg én a füriben elkészülök,felöltöznek,megcsinálom a hajukat,megágyalok,majd reggelire kenyeret kenek Nekik)

Felöltöztetem a kicsit,reggelizünk. Aludni van hogy 1x alszik egy hatalmasat (1 óra) délben,van hogy napi 2x fél órát alszik 1x délelőtt,1x délután... Reggelire szopi után fél szelet kenyeret eszik meg valamivel, tízóraira szopi,ebédre (itthon készült pürét szoktam bébis üvegbe tenni)1 üveg pürét eszik (már darabosabban), délután még egy üvegnyit-ezután a szoba szőnyegét uralja estig, játszik,csak inni áll meg. Este fél szelet kenyeret valamivel- minden étkezéskor akkor szopizik,amikor kéri (akár az ebéd közepén tart,akár előtte,akár utána). Este fél 7-7 közt fürdetés, legkésőbb fél 8-tól ágyban van,alszik- általában rajtam alszik el este,de ha nem,akkor sem csinál "balhét" a csajom,előbb-utóbb elalszik egy kis kalótyálás után szépen,csendben egyedül :-) - bár akkor nekem nem szabad látótérben lennem. Fejlődésileg ott tartunk,hogy eddig csak a hasára fordult,1 hete megmutatta,hogy vissza is tud fordulni,ma már gurulva közlekedett,egyébként a hátán rúgja magát célirányosan :-)

2012. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

7-kor ébred, reggeli 200 ml tápszer; játék, 9 körül alszik 1 órát, 10-kor tízórai: 150-200 g tejpép gyümölccsel; játék, 12 körül fél óra alvás, 13-14 óra körül ebéd: 200 g főzelék; játék, séta, 15-16 körül alvás (1-1,5 óra), 16-17 körül uzsi: gabonapép vagy keksz vagy joghurt gyömölccsel 150-200 g körül, estig játék, 20-kor fürdés, utána vacsi: 200 ml tápszer. Az éjszakát 8 hetes kora óta átalussza.

Nálatok hogy néz ki a napirend?

2012. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Mozgásfejlődés: ül magától, mászik, áll.

2012. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


7kor kel, de mivel hajnalban 5körül ébred és eszik mi azt betudjuk reggelinek.

9körül tízóraizik, gyümölcsöt.

10körül alszik másfél órát.

13-kor ebéd:főzelék

15kor megint alszik egy órát.

17kor uzsi:tejpép

20kor fürdés-vacsi:sinlac

21kor alvás

Általában hajnalba ébred 5kor, de van, hogy többször is ébred egy éjszaka alatt, szerintem ez még a cicizésnek tudható be, nemrég hagytuk abba.

Mozgásban: ül, mászik, áll

2012. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hasonló a napirendünk:

7-7.30 körül ébred, szopi, játék, 9.30 körül alvás:3/4-1 óra

11 körül tízórai: 100 gr gyümölcs keksszel + szopi, játék, 13-14 között alvás: fél óra

14-15 között körül ebéd: 100 gr főzelék + szopi, játék, 16.30-18.00 alvás: 1,5 óra

18.00 uzsonna: tejpép + szopi, játék, fürdés (20.30-21.00 körül),

21.00 vacsora: szopi, de végleg elalvás:22.30-körül.

Még nem váltottunk ki étkezést, szopit kér még, de néha alig szopizik. Ebédre meg nehezen eszi a főzeléket, viszont a gyümölcsöt egész nap enné.

Kúszik-mászik, magától nem ül fel, de imád ülő helyzetben lenni. Ölemben, kemény felületen szívesen álldogál, élvezi.

2012. ápr. 26. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mi napunk


kelés 6kor-szopi

7-f-8 felé még egy szopi, ezt nevezzük reggelinek :)

9kor alvás 10ig (jó esetben f11ig)

ekkor gyümis tízórai

ebéd 1-f2 felé

alvás 2-f4ig

4.f5 uzsi, tejpép, vagy gyümi vagy joghurt...klesgolyó, kifli

játszótér séta stb

f7kor vacsi,szopi majd utána táp


7-f-8 pancsolás

f8-8 alvás cicivel :)


ált 1-2szer kel inni, cumiért, enni már nem kap


11kg, 79 cm ,kisfiú, mszik, ül áll, kapaszodva lépdelve mindenhova eljut, pár mpig tud állni magától

2012. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszaitokat.
2012. máj. 2. 10:02
 8/8 anyács ***** válasza:
Reggel 6-7között ébred, megiszik 200tápszert, mert már nem szopik. Majd vagy játszik a földön, vagy kompozik, amig elrendezem itthon a dolgokat, majd fél9-9körül elalszik, 10körül felkel, gyümi, joghurttal, aztán lécelünk a játszóra, homokozás, hintázás, 12kor haza. Fél 1 körül elalszik másfél órát általában, majd főzelék, indul a játék itthon, vagy a fal túloldalán a nagyszülőknél (ott járókában van:S), 5körül megint eszik, vagy főzit, vagy gyümit, aztán apához ki, míg itthon dolgozik, és végül fél8körül pancsi, aztán vacsi(tejpép), egy kis mese, és elringatom, vagy ha hullafáradt, akkor beájul rögtön. Átrakom a kiságyába, majd éjfél körül ébred...és jön közénk, és alszik reggelig.
2012. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!