Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos babám 1 óra körül...

21 hónapos babám 1 óra körül kint az árnyékban kalap nélkül pancsolt kb.1 órát, lehet valami baja? Napszúrás, égés? Mennyi idö után jelentkezhet?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 14:21
 1/9 Jubilee ***** válasza:
Bármelyik lehet neki sajnos. Figyelgesd a bőrét illetve a viselkedését. Ha hányás van, vagy megváltozik a viselkedése, az utalhat napszúrásra. Bár szerintem azért árnyékban nem valószínű, hogy baja lesz. :)
2012. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Árnyékban nem valószínű, de azért figyeld az előttem leírt tüneteket. :)
2012. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

HA napszúrást kapott, annak a tünetei már késő délután jelentkezni fognak, sajnos korábbi tapasztalat.:(

A leégést már azonnal észreveszed, bár valószínűleg piros a bőre, különösen az arcán akkor is, ha csak melege van. A délután folyamán kend be olyan krémmel, aminek nagy a nedvességtartalma, akár a hagyományos fürdetőkrém is nagyon jó erre (gyógyszertári), ha van otthon még.

De ne aggódj, nagyon kicsi az esélye, hogy valami baja lett! A strandon nála kisebb babák is egész nap kint vannak, és ha van árnyék felette, akkor semmi legtöbbször semmi gond nem adódik!

2012. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocs, kicsit agyamra mehetett a meleg nekem is, össze-vissza írtam a szavakat!:)) Én is kint voltam a kisfiammal (15 hónapos) kb fél 11-től 3/4 1-ig, most édesen alszik, semmi baja! Ha majd 35-40 fok lesz, na akkor biztosan nem megyünk ki csak délelőtt 10-11-ig, és délután 5 után.
2012. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kinn volt a háromévesem meg a 21 hónaposom, most hoztam be őket, pancsoltak árnyékban. Semmi bajuk. :-)
2012. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon kedvesek vagytok!!! Akkor ha mostanáig nincs semmi baja, akkor már nem is lesz, ugye?
2012. máj. 1. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. :)
2012. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, már nem lesz semmi baja!:) És nem azt mondom, hogy megúszta, mert ha őszinte akarok lenni, szerintem nem is volt különösebben veszélyben! Közel két éves kisgyerek 31 fokos nyári időben az árnyékban pancsol 1-2 órát...hidd el nekem, ez teljesen normális dolog!:)

egy 12 éves, és egy 15 hónapos anyuja

2012. máj. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Napégés ritkán fordul elő árnyékban. Napszúrást pedig pancsolás közben árnyékban szintén nem kap a gyerkőc. A víz ha időnként érte a fejét akkor hűtötte. Napszúrást akkor kaphatott volna, ha a feje tartósan ki van téve a tűző napnak így az jobban felforrósodik mint a test többi része. Ugyanis csak akkor tud annyira felforrósodni, hogy az agyhártya megdagad és nyomást gyakorol az agy különböző részeire. Tehát nagy melegben érdemes egy hőmérsékleten tartani a fejünkre is a testünk többi részével együtt. Úgyhogy árnyékban nyugodtan lehet pancsolni egy-két órát.
2012. máj. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!