Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltásnál...

Bárányhimlő elleni oltásnál döntöttél úgy, vagy tervezted, hogy csak egyet adatsz be a kettőből?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mi van?? bocs akkor mi értelme beadatni a gyereknek

???

2012. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

kisfiam kettőt kapott, mert a hugi akkor született amikor kb bárányhimlő járvány van. ezért kapott kettőt, doki nő javaslatára


Kislányom viszont egyet fog kapni.

2012. máj. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Egyet sem. Kész röhej, hogy már lassan tüsszentés ellen is kell védőoltás. Csak azt felejtik el, hogy ettől úgy legyengül az immunrendszere, hogy majd egy egyszerű megfázással is az intenzívre fog kerülni. Semmi ellen nem tanul meg védekezni a szervezet, tönkre vágja ez a sok gyógyszer, ln ugyan nem teszem ki ennek a gyerekemet.

És most lehet lepontozni, hogy egy szar anya vagyok. :D

2012. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem vagy szar anya, de bátor annál inkább. Csak ha van időd, írd be a google-ba: bárányhimlő képek, és katt a képek fülre.

Szóval szerintem csak az a gond, ha épp "rosszkor" kapja el a gyereked, amikor amúgy is beteg vagy gyengébb az immunkrendszere, nem lesz rajta egy négyzetcentiméter se, ami ne lenne himlős. És egy gyereknek igen nehéz elmagyarázni, h ne vakarja el, mert egy életre nyoma marad. Ennek pedig én nem szeretném kitenni a gyerekem. Hangsúlyozom, NEM vagyok híve annak, hogy tűpárnát kell egy gyerekből csinálni, és MINDEN ellen beoltani, de azért vannak olyanok, amiket fontosnak tartok.

Bocs az eddigi offért.

Kérdező, még nem gondolkodtam rajta, valószínű mindkettőt megkapja, az elsőt jövő hónapban, akkor lesz 16 hós.

2012. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, amíg ezt nem találták ki minden gyerek átesett rajta és túlélték. Azért mert ezer esetből háromnak rosszul "sült el", ez még nem ok arra hogy felesleges anyagokkal bombázzam az immunrendszerét...

Nézd csak meg a mellékhatásokat amiket ezek a csoda védőoltások okoznak.

2012. máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

3,5 éves kisfiamat a rotán kívül minden ellen beoltattam. És egyetlenegyszer volt nátház 1,5 éves korában.

Akkor most hogy is van ez kedves utolsó?


Kérdező? nem, kettőt terveztünk, kettőt kapott, hugánál is kettőt tervezünk beadatni.

2012. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, én egyáltalán nem vagyok védőoltás fan, és nem is adatok be egy csomó mindent a gyereknek, így megértem, amit írsz, de indoklásnak ne írjál már butaságokat.

"ettől úgy legyengül az immunrendszere, hogy majd egy egyszerű megfázással is az intenzívre fog kerülni." Mitől gyengül le az immunrendszere? Tudod, hogy mi a védőoltásnak a lényege? HOgy a kórokozóval szemben úgy tanuljon meg védekezni a szervezet, hogy nem az agresszív betegséggel szemben kell kiálljon. A védettség ugyanúgy meglesz, csak kevesebb küzdelem árán.

"Semmi ellen nem tanul meg védekezni a szervezet, tönkre vágja ez a sok gyógyszer" A védőoltás nem gyógyszer, hiszen nem egy létező betegség kezelésére találták ki - és mint fentebb írtam, a szervezet megtanul ellene védekezni, tekintettel arra hogy ez a lényege.


Én a bárányhimlő elleni oltást azért nem adattam be, mert még nem nőtt fel egy generáció sem, aki megkapta, így nem tudhatom, hogy valóban életreszóló védettséget ad-e.


Inkább essen rajta át, elég erős az immunrendszere, hogy megküzdjön vele.

2012. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

Azt nem értem, hogy akik itt a védőoltások ellen kardoskodnak, azok miért érvelnek azzal, hogy "legyengíti az immunrendszert"? Az oltásban nem bárányhimlő elleni gyógyszer van, ami a gyerek immunrendszere helyett megölné a vírust, ha találkozik vele. Éppen hogy a vírus van benne, csak elölt formában, amin az immunrendszer "gyakorolhat", megismerheti, megtanulhatja, hogy kell legyőzni.


Így épphogy erősíti az immunrendszert, nem gyengíti, hiszen egy újfajta ellenség legyőzésére is megtanítja.


Az persze igaz, hogy az oltás beadása után pár napig gyengébb az ellenálló képesség, de ez csak azért van, mert az immunrendszer lefoglalja magát oltásban kapott döglött vírusdarabokkal. Ilyenkor persze kisebb kapacitás jut az igazi kórokozókra. De ez a dolog néhány nap alatt elmúlik. Megtévesztő lehet, hogy az oltás miatt az immunrendszer legyengül, de ez csak átmeneti hatás.

2012. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Van itt pár anyuka aki írja, hogy minek minden ellen oltatni. Nekik írnám le, hogy bár mindenki túléli a bárányhimlőt, azért jó ha tudják, hogy a bárányhimlőt okozó vírus felel az övsömör betegségért is, ami általában felnőtt és öreg korban jön ki, és halálos kimenetelű lehet, de vakságot is okozhat. Egyik ismerősöm 35 éves nem volt oltva, és a szemére övsömörös lett, majdnem megvakult.


A Bárányhimlőben továbbá a szövődmények a veszélyesek!


A bárányhimlő elleni oltás korábban csak egy adagos volt, de a tapasztalatok alapján kiderült, hogy egy oltás ellenére 70-90 %-ban bárányhimlősek lettek a gyerekek. DE és hangsúlyozom, hogy ennek ellenére sokkal enyhébb lefolyású volt, kevesebb pötty és szövődmények egyáltalán nem voltak. És ez miatt indokolják hogy kell kettő. De hozzáteszem kettő oltás esetén is ugyanúgy el lehet kapni.


Nekem kisfiam van, és ezért gondoltuk hogy csak egyet adatunk be.

2012. máj. 7. 13:39
 10/19 anonim ***** válasza:
Rotán kivűl én is minden mást beadattam,miért ne ha meglehet előzni vele egy csomó szenvedést és kényelmetlenséget!Ja és kb.1 éve nem volt még náthás sem 2 éves lányom!
2012. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!