Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Panelben ugyanúgy leveszitek...

Panelben ugyanúgy leveszitek babátokról a pelust nagy hőségben, mint akinek kertje van?

Figyelt kérdés
Nyáron kéne már picit foglalkozni a szobatisztaság kérdésével és mindenki tanácsa az: vegyem le róla a pelust. És akkor majd mindig nézzem, hogy hova pisilt? Vagy hogy működik ez? Egész nap takarítanom kell a pisi tócsákat?
2012. máj. 13. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

nem értem mi köze ennek ahhoz, hogy kinek van kertje.

nekünk van, idén tavasszal vettem le a gyerekemről a pelust, de a kertbe még pelusba vittem le mert hideg volt.


nem attól függ hol laksz, ha szobatiszta gyereket akarsz akkor le kell venni. és igen, eleinte össze-vissza fog pisilni, de nem kell lesned, nyilván vele fogsz foglalkozni, kérdezgetni, segíteni neki :)

2012. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

első vagyok. amúgy akkor is sokszor levettem róla a pelust a lakásban mikor még szó se volt szobatisztaságról.

muszáj szellőznie a fenekének, nem lehet 24 órában pelusban. vagy nálatok mindig pelenkában van a gyerkőc?


bocs, de annyira meglepett a kérdésed.

nekik még steril a pisijük, azon túl meg nem egy nagy cucc egy törölközővel felitatni a szőnyegről vagy felmosni a parkettáról

2012. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Panelban lakunk. Persze, ugyanúgy leveszem a pelust. Nálunk parketta van, meg mosható szőnyegek. Nem gond ha becsorog. Tavaly egy éves múlt nyáron, akkor még elég sokat pisilt, így tettem egy vékony bambusz betétet a kisgatyába. Idén már két éves, lényegesen kevesebbszer pisil, de nagyobb a tócsa. Így vagy semmi nincs rajta, és szól ha pisilt, vagy adok rá egy vékonyabb pelusbelsőt (külsőt nem). Papírpelusba nem izzasztom otthon.
2012. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi abban a borzasztó, ha egy baba 24 órában pelusban van, én még nem vettem le róla. És igen, lesnem kell, mert képzeld nem vagyok a nyomában egész nap. Foglalkozom vele, de vkinek el is kell mosogatnia, főzni, stb., ez idő alatt bárhova pisilhet... Valahogy nekem még nem állt össze a kép, hogy a gyerek wc-nek nézze az egész lakást. És itt jön be a kert, mert ott legalább nem kell sikálni, keresgélni.
2012. máj. 13. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező levenni a pelenkát. Az én fiam nem lehet magára hagyni, mert iszonyat eleven, úgyis látom ha pisil.

Ebben egyszerű praktikussági és spórolási szempont van. Ha lemegyek a játszóra én is rendesen pelenkázom.

Amúgy nem tudom, honnan vetted, hogy neked ezt vagy azt kell tenni. A gyereknek jó ha nem izzad a pelusban egész nap. De attól hogy a földre pisil nem lesz előbb szobatiszta.

Egy két éves már naponta 5-6 alkalommal pisil. Tehát ha a legnagyobb melegben 10-16-ig pelus nélkül van akkor max. 3 alkalommal kell törölni. Azért ez nem olyan megterhelő. Éjszaka is már csak egyszer vagy egyáltalán nem pisilnek.

2012. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14 hós és fogalmam sincs hányszor pisil 1 nap. Anyám mániája ez, hogy én már 1,5 évesen éjjel-nappal szobatiszta voltam. És a vele egy idősek mostanában mindig ezt a kérdést teszik fel: bilizik már? Miért nem veszem le róla a pelust?
2012. máj. 14. 07:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja és van egy ismerősöm, hasonló korú babák. Ő mondta h nem tudná, hogy hogy csinálná a panelben, mert nekik van kert, így egyszerű a dolga, kirakja pucin szaladgálni. Innen jött a kert...
2012. máj. 14. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:

14 hósan még messze nem kell biliznie. Nem is értem a miért kérdezik tőled. Ilyen pici gyereket teljesen pucéran én sem hagynék. Tavaly adtam a fiamra kisnadrágot és bele betétet, akkor volt ennyi idős. De idén már szól ha pisil, vagy ha pisilni fog, így egyáltalán nem megterhelő.

Van kertes nyaralónk, és én ott sem voltam egész nap (főleg nem délben) kinn szóval annyival nem jobb. És ha pisil akkor ugye pisis a szandál (nálunk nem lehet mezítláb, elég köves).

Ha van pelenkára húzható bugyid, akkor abba tehetsz simán tetrát az jól szellőzik. Ha pisilt akkor utána lehet fél órát szabadon. Általában nem pisilnek ennél sűrűbben.

2012. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én a fordítottját tapasztaltam tavaly a balcsin az "elvárásoknak".

A gyerekek nagy része agyon volt pelenkázva a legnagyobb melegben is. Az ok egyszerű, senki nem örül ha a pici belekakil pl a homokozóba. Bár én fiam simán rohangált gatyiban (mivel ő eleve nincs papír pelushoz szokva, nem is bírja, mosógépem ott nincs), de ugye folyton lesnem kellett.

Van a liberonak meg a Huggiesnek belebújós pelusa, mind a kettő oldalt hálós, szuperül szellőzik. Nagyon húzós az ára de ha nagyon meleg van akkor talán megér egy próbát.

2012. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!