Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanitsam meg 1 éves...

Hogyan tanitsam meg 1 éves kislányomat, önállóan kanállal enni? Hiába mutatom neki mit csináljon, esze ágában sincs.

Figyelt kérdés
Ma megpróbáltam, hogy adtam neki is kanalat, külön tányért..Nem volt jó ötlet..maszatolt, kiboritotta, rágsálta a kanál végét (nő a foga). még a haja is gyümölcspépes volt.. Csata utáni állapotok voltak a végére.
2009. jún. 25. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor még nem érett meg rá. a fiam majdnem 14 hónapos, most kezdte érdekelni a dolog, néha sikerül neki 1-1 kanál kaját 1edül a szájába pakolni.
2009. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is 14 hónapos. Ő már szeretne egyedül enni, próbál is kanalazni, de a kanál tartalma mindig kifordul, és az ölébe borul. Én egyelőre nem nagyon hagyom neki, hogy próbálkozzon, de sokszor hiszti van, és nem engedi, hogy én etessem.
2009. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre csak kanalat adj neki és mátsd bele abba a tányérba a kanalat abba a tányérba, amiből eteted. Lassan rá fog jönni, hogy le lehet róla enni az ételt. Aztán ő is rájön, hogy hogyan kell belemártani a kanalat az ételbe, hogy az rá is ragadjon. A neheze az, hogy elérjen vele a szájához is. Bizony ez nagyon nehéz feladat, hiszen nem látja, hogy hová kell bedugni. Az enyémek sokszor épp a szájuk előtt fordították lefelé a kanalat, így minden a ruhájukon landolt. Az önálló evés megtanulásához sok gyakorlás, idő és neked sok-sok türelemre van szükséged. Bizony nálunk az ilyen evésztek vége sokszor a kádban, zuhanyzással végződött :))) Az etetőszék alá tettem egy nylon terítőt, így legalább a felmosással nem kellett bajlódni, azt is a kádban tusoltam le. Kitartás! A te babád is meg fogja tanulni, csak sokat kell gyakorolnia :))
2009. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mátsd bele a kanalat abba a tányérba... Bocsi, elírtam:))
2009. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 16 hónapos. Mi mindig 2 kanállal eszünk. Az egyik az én kezemben van a másik a lányoméban. És amikor Ő akarja a tányérból kanalazni az ételt akkor az én kanalammal segitek az ő kanalára rákanalazni, hogy egyedül tudja a szájába tenni azt a kanalat, ami az Ő kezében van:)))))

"Csiszta magyar"

Üdv.

2009. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyett értek az elso 22-24-es válaszadóval!´MÈG NEM JOTT EL AZ IDEJE! Ne eroltesd nem lóverseny ez!Majd o figyelmeszted mikor lesz kedve próbálkozni.Addig legyél hozzá turelmes és kanalazd neki.
2009. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16 hónapos kislányom engem etett esze ágában sincs neki kanalazni! NY
2009. jún. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!