Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos/éves kortól...

Hány hónapos/éves kortól érdemes diavetítőzni, mesét olvasni? Én már alig várom, de még csak 8 hónapos.

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 8 hónapos, de ma du. pl. 20 percet töltöttünk úgy, hogy az ölemben ülve mesekönyvet nézegettünk, állatokat mutogattam. Minél korábban, annál jobb, annál természetesebb lesz neki a könyvek szeretete.


Szakmát ugyan nem űző, de magyartanár anyuka

2012. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Már nyugodtan elkezdhetsz neki olvasni mesét, meg diavetítőzni. Ilyenkor olyan az agyuk, mint a szivacs :) Jó meséket válassz, tanulságos meséket, aztán akár beszélhetsz is róla neki, hogy mi miért történt a mesében. Lehet, hogy nem fogod látni rajta, hogy mennyire érdekli, de hidd el, ezek a fejében maradnak. Kis okostojások :)))
2012. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Előző: Még annyit, hogy az első válaszolónak igaza van, szokja meg a könyveket, legyen neki természetes, hogy könyvek vannak körülötte. Mai internet világában igen csak elfelejtik a fiatalok, hogy léteznek könyvek is. Neveld úgy, hogy szeressen olvasni majd.
2012. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az én gyerekeimmel van a baj :), de én 10 hónapos korukban megpróbálkoztam a diavetítéssel, és KIZÁRÓLAG a diavetítő szerkezet érdekelte őket, abban nyúlkáltak, húzkodták, veszélyes volt. Ezért elhalasztottam a dolgot egy-két hónapra.

A könyvekkel kapcsolatban osztom az előzőek véleményét.

2012. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok: a diavetítő még valóban korai, de egy-egy kemény fedeles könyv már nagyon jó lehet! Nagy, színes ábrák, állatok, és a történetet nem is kell feltétlenül olvasni, elég, ha csak beszélgetsz neki a képről.


Még csak annyit, hogy nem értem, miért lett a 2. válaszoló lepontozva, hisz ugyanezen az állásponton volt!!!

2012. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 15. 10:06
 7/7 anonim válasza:
Az én kisfiam most 3,5 éves és igazából most tudtam neki úgy olvasni a mesét a diavetítővel, hogy nem az érdekelte hogy hogyan tekerem a filmet. :D Persze próbálkoztunk nagyon sokszor, de mostanra ért meg rá úgy látszik. Könyvet viszont már 10 hónaposan nézegettünk és imádja a könyveket.
2012. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!