Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mai világban lehetetlen,...

A mai világban lehetetlen, elképzelhetetlen, hogy egy 1,5 éves gyerek szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Miért mások a mostani babák? Én miért voltam 1,5 évesen éjjel-nappal szobatiszta? Értem, hogy akkor textil pelus volt, nem volt kényelmes, praktikus, stb. De milyen jó lenne, ha 1,5 év után nem kéne pelenkát venni, max. csak éjjelre.
2012. máj. 17. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy gondolom, hogy a pelus az biztos, hogy sokat jelent. Nem érzi ha nedves a pelus. (Bár én is csak 2,5 évesen lettem szobatiszta textilpelussal).Meg lehet, hogy jobban ráértek az anyukák, nem kellett visszamenni dolgozni a gyerkőc 1,5-2 éves korától.
2012. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lehetetlenség, ismerek pár másfél éves gyereket, akik már biliznek és csak alváshoz kell pelus. Pont 2 hete voltam baba-mama klubban és kérdeztem erről egy pszichológust, azt mondta, hogy tévedés, hogy a mai gyerekek szobatisztaságban el lennének maradva, régen ugyanis szinte odakötözték a kicsiket a bilire, felállt, visszaültették, ott játszottak vele, amíg nem produkált. Egy figyelmes anya azt is tudja nagyjából (jó napirend mellett), hogy evés után 20-30 perccel kakil kb. a gyerek, akkor ülteti rá a bilire. Szó nincs szobatisztaságról, csupán jókor ültette rá.
2012. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről édesanyádat kéne megkérdezned. Most is vannak egyébként babák, akik másfél évesen szobatiszták, majd jönnek neked ide válaszok, vagy te is kereshetsz hasonló kérdéseket, ahol leírják.

Az biztos, hogy idegrendszeri érettség kell ahhoz, hogy szobatiszta lehessen egy baba, és ahogy a beszédben, mozgásban nem ugyanúgy fejlődnek, úgy a szobatisztaságban sem egyforma minden kisgyerek.

Az is igaz, hogy havi több ezer forinttal beljebb lehetne az ember, ha nem kéne annyi pelust használni. Én speciel még nem kezdtem el trenírozni a lányomat, augusztusban lesz két éves, majd ha folyamatosan itt van a meleg idő, akkor próbálkozunk. Neki is biztos kényelmesebb lesz pelus nélkül.

2012. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. DE anyukám nem erőltetett semmit sem. Sajnos sokan erőltetve lettek szobatiszták már 1,5 évesen. Mamám pl. megverte a lányát (apukám húgát) 1,5 évesen mert belekakilt a bugyiba. Szóval a félelem is nagy úr. Én inkább pelenkázom 3 éves korig is, ha kell de kivárom amíg megérik rá. Egyébként kisfiam 33 hónaposan lett szobatiszta 2 hét alatt. 35 hósan már éjjelre sem kellett pelus, ja és novemberbe. Nyáron 2,5 éves volt de nem volt hajlandó se a bilire, se a WC-re ülni. Így nem is erőltettem, takarítottam utána:-)
2012. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

3. nagyon jól megírta, hogy ez még nem szobatisztaság volt, csak ráültették a bilire. Pl. az én fiamnál nem lehetett volna kiszámolni, hogy mikor pisilt vagy kakilt.

2012. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok, én is a stresszmentes nevelés híve vagyok, főleg, hogy itthon lehetek a kislányommal, aki most 21 hónapos. Nem hajt minket a tatár, hogy mit mikor tanul meg, szépen haladunk az ő üteme szerint. Emlékszem, hogy én is sokáig bepisiltem éjszaka, pedig mindig úgy aludtam el, hogy nem szabad bepisilni. Talán pont ettől volt így.

Ja, és az én kislányomnál sem lehet kiszámítani, hogy mikor jön a kaki, de pl ha pelus nélkül szaladgál a lakásban, és pisi jön valahol, akkor izgatottan szalad hozzám, és húz oda, ahova pisilt. Tehát ez a fajta érettsége már megvan, de nem biztos, hogy azt tudná előre jelezni, hogy pisilni/kakilni fog.

2012. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más. A lányom 2 és fél évesen lett nappalra szobatiszta, két hét alatt. Nyáron. Éjjeli szobatisztaságra még plusz 1-2 hónapos vártunk, de mire ovis lett már régen elfelejtettük a pelust, és sosem volt baleset többé.

Barátnőm kislány még rendszeresen bepisilt az oviban a délutáni alvás alatt, ha nagyon mélyen aludt, egészen 4 és fél éves koráig.

A kisfiam most 16 hónapos, én is meglepődtem rajta, de 1-2 hete csinálja, hogy szól: Látom, hogy erőlködik, közben mondja, hogy "kaka". Ez jó jel, már érti miről van szó, de persze messze van a szobatisztaságtól! :) Azért egy pillanatig elgondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha ráültetném a bilire, biztos lenne siker, mert szinte mindig ugyanakkor produkál. Aztán leintettem magam: nem kell rohanni.:) Kivárom a jövő nyarat, és akkor hátha ő is gyorsan, kevés balesettel szobatiszta lesz, mint a nővére.:)

2012. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!