Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekem ötödik hetes, a...

Illes dorottya kérdése:

A gyermekem ötödik hetes, a doki szerint sárga, ezért felírta a Sevenaletta-epilepsziásoknak való nyugtatót-. Valaki esetleg adta már a babájának ezt a gyógyszert?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

??????????????????

Szerintem sürgősen vidd el valamelyik gyerek kórházba!!!!!!!!Ha sárga az a máj betegsége vagy működési zavara szokott lenni! Az epilepszia agyi betegség!!! Vidd el gyermek kórházba!!

2012. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Uram atyám!!BE NE ADD NEKI!!!!!
2012. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A doki biztos tudja mit csinál... Az én fiam születése után volt nagyon sárga, nekem csak annyi dolgom volt vele, hogy szoptatnom kellett szinte egyfolytában, hogy minél hamarabb tisztuljon a bilirubin a szervezetéből, így megúsztuk, hogy fény alá rakják. Gondolom sárgaság és sárgaság között is van különbség. Ha nem bízol a dokiban, vidd el másikhoz. Epilepsziásoknak való nyugtatóról még nem hallottam, hogy sárgaságra adták volna, de én nem is vagyok orvos. :)
2012. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Újra 2es vagyok.Ez egy nagyon komoly gyógyszer.El sem hiszem hogy a dokinak ennyi esze van!llyen korban már nem indokolt az élettani sárgaság.Vidd el kórházba a picit a gyógyszert is amit felírtak és mutasd meg egy másik dokinak.Merre laksz?
2012. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 3. és kérdező!

Az rendben hogy tandem szopi,hogy ürüljön a bilirubin, de az ő babája 5 hetes! Már ki kellett volna tisztulnia! Én semmi esetre sem adnám be azt a gyógyszert és sosem hallottam ilyen kezelési módszert a sárgaságra! Kékfény vagy alapos kivizsgálás kell a babának!

Első válaszoló,33/N/3gyerek

2012. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Újra első! El sem hiszem hogy a 21.században egészséges gyerekeket ilyen erős gyógyszerekkel tömnek!!! Anyák álljatok a sarkatokra és kérjetek labort a babának és kórházi kékfényes kezelést! És ha baja lesz a babának a gyógyszertől!Holnaptól a hasfájásosaknak sanaxot kell adni?!?!Felháborító! Az ilyen orvosoknak a kukában a helyük!!!
2012. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésként, de te orvos vagy? Mert valószínű, hogy a szakember jobban tudja, még akkor is, ha 3 gyermeked van.

És nem ő az egyetlen doki, aki ezt írta fel elhúzódó sárgaságra, így lehet, kicsit jobban ért hozzá, mint egy laikus, aki az internetről tájékozódik. Persze ha orvos vagy, akkor bocsánat, de nekem úgy tűnt erről nincs szó.


És ha a sarkára áll az anya, és emiatt lesz baja a babájának, akkor mi a teendő? Kérdező, ha bizonytalan vagy, kérdezz meg más orvost is, de ne laikus internetes fórumozók tanácsai alapján kezeld a kisbabádat - ez csak egy jótanács.

2012. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
A Sevenalettát régen adták sárgaságra, mert van egy mellékes hatása, hogy bontja a bilirubint. Én is kaptam újszülöttkoromban, és nem lett semmi bajom (szerintem...) Most más módszerek vannak, az orvosod legfeljebb régimódibb egy kicsit. Keress meg egy másikat, akiket ismerősök ajánlanak.
2012. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ez olyan komoly dolog, hogy itt nem szabad tanácsot adni:)

én is elvinném kórházba.

2012. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!