Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet rávenni egy 3...

Hogyan lehet rávenni egy 3 hónapos babát, hogy egyen cumisüvegből?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 24. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyi idős és nem volt 5 napig széklete, így most először próbáltam anyatejen kívül mást, kamilla teát adni neki. Pohárból nem sikerült inni, kiskanállal az 1 dl tea elszürcsölése 2 óra is lett volna, így maradt a cumis üveg. Az istennek nem akarta elfogadni, csak rágcsálta a cumiját. Én azt csináltam, hogy a következő etetés előtt, amikor már nagyon éhes volt próbálkoztam megint, megmelegítettem a teát és az üveg cumi részére anyatejet csöpögtettem. Nem mondom, hogy teljes volt a siker, de rájött, hogy szívni kell, a felét megitta és ennyi is elég volt a székletprobléma megoldásához. Remélem egy picit tudtam segíteni.
2008. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyobb étkezés lebonyolításáról van szó, csak itatni szeretnéd, próbálkozhatsz fecskednővel is, akkor ugye nincs laca-faca, a szájába kerül a folyadék, azt már csak lenyeli. Kicsit hosszadalmasabb (de nem annyira, mint kiskanállal megitatni), de hatásos.
2008. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy fogyogat a tejem és tápszert kellene etetnem a cumisüvegből.Én is próbáltam tegnap este,hogy amikor éhes volt akkor adtam neki,de szegénykém csak sírt,és nem volt hajlandó enni belőle.Amikor kissebb volt,akkor már evett ő cumisüvegből,de aztán nem kellett,és most meg nem fogadja el.
2008. ápr. 24. 08:47
 4/8 anonim ***** válasza:
sehogy.a lányom 10 hónapos koráig se cumit se cumisüveget nem volt hajlandó elfogadni csak a cicit.10 hónap után már iszogatott a cumisüvegből de nagyon keveset.most lesz 2 éves juniusban és már 1 éves korától pohárból iszik.egy jó dolog van hogy nem kellett leszoktatnom az ilyen dolgokról és egy hátránya van hogy még mindig szopizik.
2008. ápr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha eddig volt tejed, akkor elvileg nem kéne, hogy fogyogasson (hacsak nem fogyózol vagy beteg vagy), próbáltad, hogy pár napig nagyon gyakran teszed mellre? Az én lányom is produkált olyat, mintha ezerrel éhes lenne, főleg este, de nem fogadott el semmi mást. Gondoltam, ha éhes lenne, a vasszöget is emgenné, így inkább hagytam, hadd szopizzon esténként akár 2 óra hosszat is. persze közben nyűglődött, ám végül elaludt, és szunyált reggelig. Vagyis mégsem volt kevés a tejcsi, csak nyűglődött valamiért.

Egyébként meg nem ragaszkodnék a cumisüveghez, én teához próbáltam, de csak rágta; próbáltam többfélét is, végül vettem Nuby szilikonos csőrös itatót, ez az egy, amit elfogadott, és amiből tudott inni.

Kitartás, megtalálod a megfelelő megoldást ;)

2008. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia nálam is ez volt a helyzet.Én előszőr odaadtam a cicit egy két percre ,majd gyorsan kicseréltem a cumisüvegre.Ugyanabban a helyzetben maradtunk,meg se mozdítottam.Kétszer eljátszottuk aztán rájött hogy jobb a cumisüveg,és nem is fogadta el többször a cicit.
2008. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem mindössze annyi a gondom mindezzel, hogy amikor úton vagyunk, igazán jól jönne, ha cumisüvegből tudnék neki adni enni. de sehogy sem sikerül. :( Kezdem feladni, inkább itthon maradunk.
2009. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt a probléma, nem volt elég tejcim, kellett a tápi, de nem tudod Rebeka cumisüvegből inni, csak sírt rajta, vele együtt én is. Aztán a férjemnek jött a nagy ötlet. Az Infacol cseppeket kapja és azt szereti, hát bekentük a cumit vele, és lám, rájött, hogy szívni kell, mert az ízlett neki! De ami volt cumisüveg nem nagyon szerette, így kicseréltük NUK széles szájú cumisüvegre, az hasonlít a cicire, mivel szélesedik a cumi!!! Azóta csak abból iszik-eszik, mindenkinek ajánlom, nagy találmány!!! Sok sikert és kitartást!!!

2009. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!