Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jaj anyukák, SOS írjatok,...

Jaj anyukák, SOS írjatok, mert felrobbanok az idegességtől?

Figyelt kérdés
Az előbb szedtem ki a kisfiam nyakából egy kullancsot, 11,5 hós. Nagyon megijedtem, ugye nem lesz baja? Még elég kicsi volt a feje is kijött ha minden igaz, gyerek ügyeletet hívtam, lefertőtlenítettem, ahogy mondták. Amikor kiszedtem a kullancsot még élt, vagyis amikor leraktam a zsepire megnézni, akkor még rendesen ment. Akkor biztosan kijött a feje? Vagy attól még benne maradhatott??? Annyira félek, hogy valami baja lesz!!!!! Írjatok, ha van tanácsotok, tapasztalatotok!!!
2012. máj. 25. 21:23
1 2
 1/20 anonim válasza:
97%
Én azt hallottam, hogy nem annyira veszélyesek a kullancsok, mint ahogy a köztudatban van, sőt a rádióba mondták nem rég, hogy akkor sincs baj, ha benne marad a feje, mert az magától kilökődik. Nagyon kevés százalékuk terjeszti a vírusokat úgy tudom. ja és nem vagyok anyuka sőt nő sem, de remélem megnyugtattalak valamilyen szinten :)
2012. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Fontos! Meg van még a kullancs, vagy kidobtátok???
2012. máj. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
0Sajnos nincs meg így nem tudom elküldeni bevizsgálni, mert apósom szétnyomta. :(
2012. máj. 25. 21:35
 4/20 Pityeeesz válasza:
100%
Ha a feje nem jött ki az azért látszik, egyébként nem kell túlzottan ráparázni. Figyeld a sebet, meg a gyereket. Ha bármi szokatlant veszel észre, lázas, láthatóan fájdalmai vannak stb, akkor lehet vele rohanni orvoshoz.
2012. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Ohh :(
2012. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodj meg. Ha kijött, az jó, ha ügyesen kiszedted, akkor semmi gond (nem szabad megnyomni). Én mostanában a kutyából szedtem ki sokat, (a gyerekekből idén még nem, de a lányomnak egy erdei kirándulás után, tudod hol találtam? A fülében, az alatt, ami visszahajlik a legtetején, a kanyar alatt, jobban nem tudtam leírni, bocs. Vagyis én meg sem találtam, mert átnéztem, 2 nap múlva szólt, hogy fáj a füle). Ha esetleg maradt volna bent valami része, akkor az tényleg kijön, ahogy írták, múltkor a kutyában szakadt benne, és 2 nap múlva kidobta a seb. Ha mászott, akkor viszont jó. Nyugi.
2012. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

ha bent marad a feje ,kilökődik a sebbel ,semmi baj.nem szabad kenegetni ,azonnal ki kell szedni ,úgy hogy nem nyomod potrohát


most figyeld nem lesz e lázas, illetve a testán vándor piros folt ....

ha igen antibiotikumot fog kapni


nem egy ilyen lesz ,nem kell túlzásba esni

2012. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Max 1 órát lehetett benne, mert akkor voltunk kint. Nem tudtam túl szakszerűen eltávolítani, mert nem tudtam, hogy az. Fürdés közben vettem észre, hogy valami fekete pötty van a nyakán. Idegesített, hogy nem jött le, azért piszkáltam tovább és amikor kijött, akkor láttam, hogy kullancs.
2012. máj. 25. 22:00
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi én már nem vagyok gyerek, de gyerekkorom óta megzabálnak a kullancsok! Meg se tudom mondani hány darab volt már bennem. Volt hogy a hátamban egyszerre 13 volt és ez csak a hátam! Be voltam kenve, volt rajtam kapucni, pulcsi betűrve, nadrág belehúzva a zokniba és még is. Volt a fülembe, a sarkamba a vállamba és minden egyéb helyen amit el tudsz képzelni. Mai napig ez van sajna. DE soha semmi bajom nem lett tőlük hál Istennek, pedig egy jó párnak beszakadt a feje is. Eleinte mi is jártunk orvoshoz, aztán már nyugodtabban kezeltük ezt a dolgot! Csak azért mondtam el, hogy megnyugodj. Figyeld a kicsit nem lesz e lázas, vagy ahogy előttem írták nem lesz e vándor foltja, de kicsi az esélye.
2012. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz semmi baj!Azért azt látni lehetne ha bent maradt volna a feje,de irtad nem látni.Arra figyelj,hogy közvetlen körülötte nem-e pirosodik be!!
2012. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!