Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukorbeteg anyukák, volt...

Cukorbeteg anyukák, volt rendellenesség a babánál?

Figyelt kérdés

Én 1-es típusú cukros vagyok és elég magas cukrokkal hordtam ki a babámat, akárhogy is vigyáztam, felborult minden a várandósság alatt. Hála Istennek egészséges, gyönyörű kicsim van, most tervezzük a kistestvért.

Mégis motoszkál bennem, hogy az első terhességet végig idegeskedtem a cukor miatt, annyira féltettem a kincsemet.

Van anyuka, aki hasonló cipőben járt és esetleg a cukor okozott valami rendellenességet a kicsinél?



2012. máj. 25. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, pedig állandóan jujjogtak az orvosok.Halálra rémisztettek, mindent betartottam, fogytam, mint a katona és formás babám lett.
2012. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lett semmi baja, pedig inzulinos voltam.

Sőt, a kórházban volt mellettem egy lány, aki gyerekkora óta cukros és naponta 3-szor szúrta magát, a babája 5 kilós lett, ez lett a legnagyobb baja, hála istennek. Egyébként makkegészséges lett.

Nem kell idegeskedni miatta, csak betartani a szabályokat.

2012. máj. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is rémisztgettek, de betartottam a diétát, szerencsére ennyivel megúsztam és minden rendben volt. lányom 10/10 apgarral jött világra 3360 g-al. :)
2012. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvosok is biztos, elővigyázatosságból rémisztgetnek, de nekem egy rémálom volt a terhességem pont emiatt, egy napra sem tudtam önfeledten örülni, hogy anyuka leszek, mert mindig ott motoszkált, hogy az én hibámból lehet esetleg szívbeteg, vagy koraszülött.
2012. máj. 27. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Régen sok nő és magzat elhalt, mert nem kezelték. Azért manapság szerintem ilyenből nincs probléma, mert kiszúrják és kezelve van minden kismama. Vizsgálatok vannak és ha valami nem stimmel rögtön intézkednek. Én a MÁK-ba jártam hetente, mondjuk sok kismamától hallottam, hogy a terhességük elején, akinek eleve nagy cukra volt, hogy vetesse el, nem tették és nem lett baja a babának. Úgy tudom, hogy van egy bizonyos szint, amÍg 10%, hogy beteg lesz a baba, afölött 20%.
2012. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, engem is ezzel ijesztett meg az orvos, hogy nekünk 10% esély van rendellenességre, tehát 10 babából 1-nek lesz baja, ez halálra rémített annak idején, hiszen nem tudhattuk, hogy nem-e mi leszünk az az egy, akinél beüt a baj, aztán tönkretehetjük a babánk és a saját életünket is. Óriási lelki teher volt rajtam, hogy kockáztattam, de nem volt szívem elvetetni és hála a jó Istennek, hogy jól döntöttem akkor.
2012. máj. 28. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a klinikán,hogy sok nő cukros aki nem is tud róla mert amikor megnézetik a cukrukat akkor pont jó nekik és szülnek.A terhesség alatt lehetnek olyan időszakok amikor pont jó a cukor és olyan is amikor magas.Ezt dokik mondták.Ha okoz is problémát a gyereknél az nem szokott életveszélyes lenni legalábbis RITKA. A méhen belüli elhalás sem 7-es cukornál szokott lenni és az is ritka.
2012. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!