Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes második babát...

Mikor érdemes második babát vállalni?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz júliusban lesz 2 és fél éves és szeretnénk neki kistestvért.Kisfiam januárban született amikor tilalom volt és most azon gondolkodtam hogy nyári vagy nyár eleji babát szeretnénk olyan május június körülit de szerintetek mikor érdemes még egyett vállalni?
2012. máj. 25. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Januárban milyen tilalom volt? Influenzára gondolsz, vagy nem értem? Szerintem bármikor érdemes második babát vállalni, de főleg akkor, ha te már úgy érzed, hogy kész vagy rá lelkileg és fizikailag is. Az egy másik dolog, hogy te nyári babát szeretnél, és mikor fog összejönni. Mert sok családnál a második néha nehezebben jön, mint az első, szóval ezt is bele kell azért számolni.

Nekem 2 éves lesz a kislányom, de már bánom, hogy nem korábban terveztük a tesót, így neki ősztől bölcsi, én pedig visszamegyek még fél évre dolgozni mindenképp. Jobban szerettem volna, ha kisebb közöttük a korkülönbség.

2012. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Ugye megérted,hogy ezt írom,de ez egy olyan tipikus "buta" kérdés.Ha te megtudod azt tenni,hogy csak úgy eldöntöd mikor....hát amikor jólesik.Sokan évekig küszködnek,hogy jöjjön a baba akármikor,csak jöjjön végre.

2012. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az első gyermekünk augusztus közepén született, a másodikat már direkt így időzítettük. Szerencsére gond nélkül összejött ő is, két héttel később, augusztus legvégén-szeptember legelején érkezik.

Nekem nem volt gondom a nyári meleggel, szülés előtt 6 héttel hagytam abba a munkát, kivettem a szabijaimat, majd pár nap táppénzt, és jött a baba. Nem kellett terhesruhatárat vásárolnom, csak egy nadrágot, pár pólót és egy nyári ruhát vettem, nekem ez tökéletesen elég volt a terhesség idejére.

A baba mozgásfejlődése szempontjából is nagyon jónak látom az augusztusi szülést, mire kúszni-mászni kezdett, addigra újra meleg volt, nem kellett félnem, hogy felfázik a padlón. Következő nyáron már vihettük nyaralni, szuper volt. Járni is nyár végén tanult meg, lehet sokat mezítlábazni.

Ja, és a kórházi napokat is jobban ki lehetett bírni, hogy reggel korán világosodott és későn sötétedett, járványtól sem kellett tartani, nagyon jó volt.

2012. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

-Amikor te úgy érzed, készen állsz rá.

-Ha nem számít, hogy mennyi lesz a GYES-GYED, és emiatt nem akarsz visszamenni dolgozni még egy fél évet legalább, akkor bármikor.

-Ha nyár eleji babát akarsz, akkor számold vissza az időt. Nekem nyár eleji és téli születésű babáim voltak, szerintem jó ötlet, mert a meleget terhesen nagyon nem bírtam elviselni.

-A munka szempontjából is meg kell gondolni, mert 4-6 év kihagyás után nagyon nehéz lesz visszamenni dolgozni.


Tudom, mindenki más, de nekem nincs 2 év a gyerekeim között, én akartam így. De nagyon megbántam, mert nagyon nehéz volt 2 ilyen kicsivel egyedül. Nagymama nincs, a férjem éjszakáig dolgozott. Szóval azért nagyon meg kell gondolni. Persze az is igaz, hogy én nem vagyok az az ősanya típus. Én nehezen bírtam már az állandó éjszakázást, sírást, meg a bezártságot. Utólag azt mondom, hogy jobb lett volna visszamenni legalább 1 évre dolgozni. A szülési szabi miatt sem mindegy, sokkal többet kaptam volna.

2012. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Folytatom a listát:

- amikor a nagyobbik gyereked vélhetően készen állna a kistesóra ill. jól fogadná őt. Ez ugyan csak feltételezés lehet, de ha eléggé ismered a gyerkőcöd, akkor azért elég jól meg tudod tippelni.

- amikor anyagilag úgy tűnik, hogy be tudjátok vállalni

- amikor te készen állsz erre - de nemcsak vágy-szinten, érzelmileg, hanem testileg és fejben is. Pl. ha épp másféle tervek járnak inkább az eszedben (hobbi, tanulás, suli), amiket szeretnél megcsinálni, akkor lehet, hogy valamelyiket csúsztatni kellhet. Vagy csak utánagondolni, hogy jól jöjjön ki a lépés, ha egyszer terhes leszel (pl. fősuli esetén melyik évben halassz).


Ezeket a saját életünkből vettem; nálunk ezeket figyelembe véve 4 1/4 év lesz a korkülönbség. De a mi életkörülményeinkhez mérve pontosan így lett ideális. :)

2012. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat nagyon sokat segítetek és igen mérlegelem a tanácsokat amiket adtatok irtatok.Hála az égnek a szakmát végeztem úgyhogy azzal most egyenlőre nem gond.mivel a kisfiam nagyon anyás ezért tartok attól hogy féltékeny lesz,de erre is van megoldás :) másik hogy sajna a páromnak még nincsen munkája :( így ezt is fegyelembe kell vennem,de mindent nagyon köszönök.
2012. máj. 27. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!