Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudja kinyomni az egy hós...

Nem tudja kinyomni az egy hós baba a székletét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

minden reggel egészen délutánig azzal kinlódik a babám hogy nyom-nyom-nyom .mivel lehet segiteni rajta?

masszirozom és tornáztatom állandóan.anyatej+táp


2012. máj. 26. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
biztos hogy ez a gond?
2012. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%
Régen mindig úgy segítettünk ezen, hogy a lázmérő végét, finoman benyomtuk a popsijába.
2012. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Anyatejes babánál teljesen természetes a székrekedés és az,hogy akár 6 napig nincs széklet.(Ezt a kis kiegészítést az elsőnek írtam):)

Mivel akár napokig nincs eléggé besűrűsödhet,lazíthatol neki a székleten kamillateával.Néhány korty,de nem minden nap!A kamilla nagyon jó hashajtó,de egy idő után szárítja a beleket.A patikában kapható szélcső is jó megoldás lehet arra,hogy erősebb legyen az inger,de a popsiját kend be,ne repedjen ki.

Ha tápszert is kap érdemes megbeszélni a gyermekorvossal ezt a problémát,mert lehet a tápszer összetétele sem jó a babának.

2012. máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szélcső nagyon jó! milyen tápszert kap a babád? Nálunk a Nestle Beba HA Sensitive vált be, ez különleges, újfajta probiotikus baktériumtörzset tartalmaz, és ez jelentősen csökkentheti a hasi, emésztési panaszokat.
2012. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nestle Beba HA Sensitive mi is ezt használjuk.onnan gondolom hogy nem tudja kinyomni hogy mikor erölködik egy kis mogyorónyi kaki jön tehát gondolom nem tudja kinyomni az egészet.a szélcsőt nem szokja meg?
2012. máj. 26. 09:15
 6/12 xStefix ***** válasza:

A legideálisabb a csak anyatej lenne; vélhetően a tápszer miatt sem megy neki könnyen. :S Nem működne?

A szélcsövet ma már nagyon nem javasolják, főleg nem rendszeresen, mert tönkreteszi a popsi záróizmát és hozzászokást okoz. Ezt csakis akkor, ha feltétlenül muszáj és minél ritkábban!

Itatni sem kell külön - ehelyett is próbálhatnád gyakrabban szoptatni, mert az anyatej székletlazító hatású.

Illetve a te étrended átnézni, eszel-e olyat, ami jobban foghatja.

Ha a fentiek, és a torna, masszír se segít, akkor esetleg valamilyen bogyóra is szükség lehet. De ez csak a vége a listának.

2012. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kíváncsicska ***** válasza:
0%
Vegyél glicerines kúpot.Felét add be neki és fél óra múlva hatni fog.De csak akkor ha minimum 4 napja nincs széklete.Mennyi idős a babád?Mert esetleg adhatsz neki ivólevet ami lazítja a székletet.Őszibarack, szilva körte.Persze ezek némelyike hasfájást is okozhat.Szóval vannak megoldások de hívd fel a dokidat ő biztos pontosan meg tudja mondani a jó megoldást.Persze ha ilyenkor is hívhatod a dokid.
2012. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 xStefix ***** válasza:
100%

1 hós babának ivólé........

A kúp is csak végszükség, szintén a hozzászokás miatt.

2012. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rezgos pihenoszekbe rakom par percre. a vedono es a dokino szerint is lehet par percre (a korhazbol is hordozoban hoztuk haza), bufi utan.

eredetileg bufoges segitesere hasznaltam a nagyobbik gyerkocnel, de rajottunk, hogy ez igazabol "kakilószék", "kirazza" belole :)

2012. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na igen én is ugyanezt a tápszert használtam a kicsiknél és ők is ciciztek is,és a HA tápszerek általában hasfogók na meg nem mondom hogy miért,de váltottunk sima Milumil tápszerre és nem volt széklet gond,viszont azt sem tudom én hülye minek adtam nekik HA tápszert mikor nincs is allergiás a családban,ez a módi így ezt írta ki a dokinő csak semmi értelme nem volt....
2012. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!