Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Fogzásra Nurofen...

Anyukák! Fogzásra Nurofen vagy Algoflex baby szuszpenzió?

Figyelt kérdés
Melyiket használtátok? Bevált? Eddig Viburcol kúpot kapott kisfiam az esti fürcsi után (amikor láttam napközben, hogy fogacska miatt nyűgösebb )és reggelig aludt. Most éjszaka viszont alig aludtunk nem igazán használt.
2012. máj. 26. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Most egy kicsit pihentesd, mert hozzászokik a szervezete. Fogzáskönnyítő géleket próbáltad már? Fájdalomcsillapítót csak végső esetben és csak 1x 1x szabad adni.
2012. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Rossz a kérdés eleje, úgy kéne kezdeni, Patikusok/Gyerekorvosok! ;)
2012. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Én nem adnék egyiket se,csak ha lázas vagy hőemelkedése lenne.Feleslegesen nem gyógyszerezném.Én csak gyógynővényes zselét kenek neki,Dologél nevezetűt.Azért ezt,mert ezt annyiszor kenem rá,ahányszor csak kell,a Dentinoxot pedig csak 3-4szer lehet egy nap az érzéstelenítő miatt. Az én picim is pont most szenved a fogával,úgy sajnálom,de ezen sajna át kell esni...Kitartás! :)
2012. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

szerencsére soha nem kellett fájdalomcsillapítóhoz nyúlnunk fogzás miatt!

ha nem muszáj ne terheld a máját!

dologél vagy gengigél, chamomilla, rágóka, sok sok cicizés... :)

2012. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Dologélünk van, de ugye azt csak ideig-óráig hat (vagy még addig se, éjjel azzal is kenegettem az ínyét, de 1 óra múlva már megint sírt), azért gondoltam a fájdalomcsillapítóra. Szegénykém gyakorlatilag egész éjszaka fent volt, alig aludt valamit, úgy sajnáltam. Megpróbáljuk akkor még a Dentinoxot, hátha annak a hatása tovább tart.


Köszönöm az (értelmes!) válaszokat :D

2012. máj. 26. 10:32
 6/14 kíváncsicska ***** válasza:
Én Nurofent használok, de nem egész adagot.Persze 2 nap egymás után ha adom utána pihentetem.
2012. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mind a kettő ibuprofen tartalmú csak a nevük más meg az izük..Én itt élek ausztriábai tt pl nincsen algoflex meg nurofen itt ugy hivják hogy NUREFLEX! egy cég...ugynéz ki a doboza mint a nurofenének Mo.-on
2012. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 20 hónapos lesz, nagyon hamar kezdődött nála a fogzás, viszont nagyon nehezen bújt ki az első foga. Az összessel nagyon megszenvedett. Én Nurofent adok neki. A gyermekorvosunktól kérdeztem, ő azt mondta (kedves, lelkiismeretes orvos, még anno engem is ő kezelt), hogy ha van tényleges oka, hogy miért kapja, akkor adhatom neki több napon keresztül is, max 4 napig, utána 4 nap szünet. Esténként adok neki, fél adagot. Mellette használom a Dologélt, ill. ritkábban a Dentinoxot.
2012. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Végül is Dentinoxot szereztünk be a Dologél mellé.

Kisfiam most 15 hónapos elől van 8 foga, ezek kibújásakor elég volt a Viburcol. Alul van egy kisőrlő annak kibújását se vettük észre. Most a másik oldalon lent érzem az egyik kisőrlő élét valószínűleg ezzel szenvedett az éjjel.

2012. máj. 26. 11:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a Panadol vált be, de sosem egész adag, mindig csak fél, vagy annyi se. Mindig elég volt a pár csepp is. Az én Kisfiam nem szereti a Nurofent, a Panadolt meg akkor is enné, ha nem beteg, nagyon ízlik neki.
2012. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!