Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba ültetés? Árt a gerincnek?

Baba ültetés? Árt a gerincnek?

Figyelt kérdés
Babám 8 hónapos. Már nagyon rég óta ül úgy, hogy ha pl ölben van, felhúzza és tartja magát. Én magamtól nem ültettem. Most voltunk a védőnőnél, le akarta mérni és a mérlegen egyedül ült a gyerek (nem is akart lefeküdni). védőnő azt mondta, hogy etető székbe is beleültethetem már (max párnázzam ki egy kicsit). Ott is gyönyörűen elüldögél, persze előbb utóbb elfárad és akkor döl ide oda, de akkor kiveszem. (Persze, csak az etetésnél van etetőszékben.) A rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek!

2012. máj. 26. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Lányom 6,5 hónapos kora óta ül..magától.Sosem gondolkodtam olyanokon, mint te.Onnantól raktam etetőszékbe, a babakocsi is elég merőlegesen volt, és ezenfelül amennyit akart, annyit ült.Szerintem ha már felül, akkor mindegy, hogy mennyit ül.Illetve majd a babád diktálja a tempót! :) Ha elfárad úgy is eldől..legalább is az enyém ezt csinálta.
2012. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na várjál..most néztem komolyabban a kérdésed.Szóval még egyedül kéz nélkül nem ül meg??Akkor ne ültesd sokat!!Az nagy hülyeség lenne már bocsi.Rakd sokat földre mászni, és majd mászásból egyszer csak felül.Addig ne erőltesd..egyrészt mert nem jó, másrészt pedig jöjjön csak rá magától hogyan kell, mert ha te mindig ülésbe rakod, akkor nem jön rá a nyitjára. :)

1. voltam

2012. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, elméletileg ha az öledben felhúzza magát ülésbe, az még nem ÜLÉS.

Nyilván elegyensúlyozgat így egy darabig, de nem tesz jót. Szerintem egy gyors evés az etetőszékben még nem a világ, de azért ne ücsörögjön ott bent addig míg tényleg elfárad és eldől.

Amúgy a hivatalos ülés az amikor mászásból kiül egyik oldalra és ő maga feltornázza magát ülő helyzetbe. A fiam pont így csinálta, ahogy a nagykönyvben meg van írva, de a lányom nagyon vicces volt, ő sokáig nem akart mászni, csak kúszott hónapokig, és hason fekvésből valahogy hátratolta a fenekét, úgy felegyenesedett és a hátul maradt lábait kibányászta maga alól. :) Egész vicces látvány volt, főleg, hogy már ismertem hogyan "kellene".


Egyébként néha én is ültettem a lányomat még ezelőtt a mutatványa előtt, játszótéren icipicit hintázott is, meg a homokozóba beültettem pár percre (mert hát nem kúszhatta végig állandóan a játszóteret szegény). Szóval IGEN, ÁRT A GERINCNEK, de azért egy kicsit csalhatsz :)

2012. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!