Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nem issza a babám...

Mit tegyek? Nem issza a babám a vizet.

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos és nem tudom rávenni, hogy vizet igyon, sem cumisüvegből, sem csőrös pohárból, sem sima pohárból. Már mindent megpróbáltam. Ti mit adtok/adtatok helyette 5 hónapos korban? A védőnőm és doktornőm szerint csak vizet adjak, hogy ne szokja meg az ízeket (mármint az italokban) én ezzel kezdek nem egyetérteni, hiszen innia kell és ha a vizet nem issza, valamit adnom kell Neki! Ugye, Anyukák.
2012. máj. 27. 18:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én tápit adok neki, mert az enyém se issza. (de amúgy is tápis)

Vagy nagyon jó a babagyümilé, akár házilag is. (boltiban drágább)

2012. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem egyik gyerek sem itta a vizet, én vízzel higított gyümölcsleveket adtam nekik, aztán granulátumos teát, sokkal jobban vizezve, mint a dobozon van. Még mielőtt jönne a kérdés, nem lettek rosszak a gyerekek fogai tőle.

Egyébként múltkor mondta az egyik anyuka, hogy a drogériában lehet kapni gyerekteát, ilyen teatojásban kell főzni. Sajna többet nem tudok, esetleg kérdezz rá.

2012. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Granulátumos teát adj neki, vagy limonádét, nagyon minimális cukorral (ha teheted, akkor pl. xilittel, gyümölcscukorral, ha nem, akkor kevéske kristálycukorral). Nem lesz semmi baja a cukortól, nem fog rászokni! Majd nyáron, amikor 30 fokok lesznek, hidd el, meg fogja inni a sima vizet is.
2012. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szopik még a babád? Mert ha igen, akkor elég folyadék kerül a szervezetébe és valószínűleg nem szomjas. Az én fiam 8 hónaposan kapott inni először, vizet és kellett 2-3 hét mire elfogadta. Akkor tombolt a nyári 30-40 fokos hőség. És pohárból, mert cumisüvegezni nem tudott, a csőrös poharat sem tudta szívni, csak ha kivettem a szelepet. Addig evés után mindig szopizott kicsit.
2012. máj. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt mind. Sajnos nem szopizik, tápis.
2012. máj. 27. 20:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcslevet,teát adok neki.Nekem is csak a vizet mondták,de már pisis pelusa sem volt,30 fokban meg nem kockáztatok meg egy kiszáradást.Én nagy vízivó vagyok,szóval nem értem,hogy lehet teával meg gyümilével szomjat oltani,na meg amúgyis,de mást nem tehetek.Örülök,hogy iszik.
2012. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sem itta. De még a teát sem.

Előzménye: kakigondok miatt - doki javaslatára - elkezdtem itatni bébiitallal. Szépen rászokott, semmi más nem kellett neki. Folyamatosan próbálgattam a vizet is adni, mígnem egyszer csak másfél évesen elfogadta. :-)

Azóta csak azt kap, nagy ritkán teát is kér.

Innia muszáj, főleg nyáron. Adj neki olyat, amit szívesen megiszik.

Eleinte csak a bébiitalt vettem, de nem sokáig bírtuk anyagilag, így váltottam a 100%-os gyümölcslevekre, amit vízzel hígítottam. Azért ne add fel, folyamatosan próbálkozz a vízzel is, hátha nálatok is elfogadja majd valamikor.

2012. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
a lányom sem ivott, nemhogy vizet, de sem teát, sem gyümilevet, semmit. tavaly augusztusban volt egy éves és a legnagyobb kánikulában is csak olyan 20millit ha megivott. most 22 hónapos és szól ha szomjas. általában vizet iszik, ritkán gyümilevet, vagy télen ivott inkább teát mert az melegen jobb mint a víz. nekem a védőnőm azt mondta tavaly nyáron, mivel ráadásul a fogzástól a hasa is ment a lányomnak: ne aggódjak, ha szomjas lesz a gyerek, fog inni. addig is adjak lében dús gyümit neki.
2012. máj. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Megnyugtattatok :-) nem egyedi a probléma! Nagyon jó ötleteket kaptam.
2012. máj. 28. 01:18
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát kedves honfitársak! 39 fok van, lakásban 28 és a kisfiamról folyik a víz, de még mindig nem hajlandó folyadékot inni!

Próbáltam sima vizet, gyümölcscukros vizet, baba teát cukor nélkül, gyümölcs cukorral, sárgadinnyelét, vásárolt bébiitalt :-( semmi.

Próbáltam cumisüvegből, csőrös pohárból, normál pohárból, kiskanállal....

Kész vagyok! esetleg még ötletek? mit rontok el?

2012. jún. 21. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!